بررسی کامل DVR در سیستم دوربین های مداربسته

بررسی کامل DVR در سیستم دوربین های مداربسته

یک تجهیزکلیدی دردوربین های مدار بسته DVR میباشد.
دردوربین های مدار بسته معمولی امواج به صورت آنالوگ توسط دوربین دریافت میشوند اما لازمه ذخیره سازی این می‌باشد که این امواج تبدیل به دیجیتال شوند تا بتوان این اطلاعات را ذخیره کنیم این کار توسط DVR انجام می‌شود.
  دراین مقاله همراه ما باشید تا موضوعاتی اعم:
 • DVR دریک سیستم دوربین های مداربسته
 • مزایای DVR نسبت به سیستم های قدیمی
 • پارامترهای انتخاب DVR را درفروشگاه ارگل بررسی نماییم.
فروشگاه اینترنتی ارگل
فروشگاه ارگل ارائه دهنده محصولاتی اعم از DVR ،دوربین های مداربسته،تجهیزات برق خورشیدی،خانه هوشمندودیگر کالاهای برق،الکترونیک و دیجیتال میباشد.جهت حمایت از ما سری به فروشگاه ما با زدن کلمه مورد نظر در همین پاراگراف انجام دهید.همچنین شما میتوانید به نرم افزار های حساب داری نیزدسترسی و خرید نمایید.
همراه فروشگاه ارگل باشید. 

DVR چیست؟

 همانطور که اشاره شد دوربین های مداربسته معمولی تصاویر را به امواج آنالوگ و یا موج های پیوسته تبدیل میکنند حال جهت ذخیره سازی ماباید این امواج را به دیجیتال ویا امواج گسسته تبدیل نماییم این کاردرسیستم توسط DVR به انجام میرسد.
DVR ها درواقع تبدیل گر موج آنالوگ به دیجیتال می‌باشد و پس از تبدیل کردن موج دریافتی از دوربین های مداربسته آن را ذخیره و ضبط خواهد کرد.
 معمولی ترین نوع حافظه برای DVR ها هارد دیسک های معمولی می‌باشندالبته این دستگاه قابلیت این رادارد تا انواع حافظه به آن متصل شود تا در صورت دریافت تصاویر بالا از دوربین های مداربسته به مشکل برنخوریم.

DVRدوربین مدار بسته

دربخش امکانات و ویژگی ها حتما به مواردی خاص
چون اتصال به شبکه خواهیم پرداخت.
شما میتوانید با مراجعه با لینک روبرو به فروشگاه ما سری زده و DVR هایک ویژن مورد نظر خود را خرید نمایید.
ملاحظه انواع DVR هایک ویژن درفروشگاه اینترنتی ارگل

 تقسیم بندی DVR چگونه است؟

 در سیستم های دوربین مدارمداربسته DVR ها به دودسته تقسیم میشوند.
1_ Standalone: این نوع از DVR ها در یک سیستم دوربین  مداربسته بدون وابستگی به دستگاه های دیگر امکان ضبط وبخش تصاویررابه شمامیدهد.
2_Pc-based ویا کارت DVR:این دستگاه برروی برد اصلی کامپیوتر وصل خواهد شد و احتیاج است جهت دریافن تصویر دوربینهای  مداربسته تمام وقت کامپیوتر شما روشن باشد و فضای هارد دیسک شمارا اشکال خواهد کرد البته این نوع سیستم عمومیت ندارد.

دوربین های مدار بسته 

مزایای DVR نسبت به سیستم های قدیمی:

 دستگاه های DVR علاوه برقابلیت هایی مانندهم زمانی ضبط ومانیتورینگ چند تصویر از دوربین های مداربسته آلارم هشداردهنده،تشخیص حرکت انسان ها و... امکاناتی نظیر:
 •  کیفیت بالای تصویر باتوجه به آنالوگ بودن سیگنال ورودی
 • امکان دیدن ودسترسی راحت به تصاویرضبط شده توسط دوربین های مدار بسته در ساعات ویا تاریخ های خاص
 • مشکل در کیفیت درزمان کپی برداری ایجادنخواهد شد وتصاویرتضعیف نمی‌شوند.
 • به دلیل توانایی بالا درضبط تصاویر احتیاج به تعویض مداوم هارد دیسک نمی‌باشد.
 • امکان ثبت و ضبط تصاویرحتی قبل از شروع حرکت وتشخیص آن توسط دوربین مدار بسته ممکن است.
 • اتصال بسیار آسان وراحت به شبکه اینترنت  نیزازمزایای DVR به شمار میرود.
پارامتر های مهم انتخاب DVR چیست؟
حال به پارامترهای مهم که در زمان انتخاب DVR باید توجه کنید میپردازیم.
بسیار مهم است که در یک پروژه نصب دوربین مداربسته چه نوع DVR را انتخاب میکنید. پارامتر هایی که باید موردتوجه قرار گیرند اعم از:

تعداد کانال ویا فیش های ورودی:
معمولا DVRها کانال هایی با اعداد 8،4 و16یا 32 هستند توجه فرمایید که باید حتما دوربین های مدار بسته پروژه مشخص باشد تا بتوانید در مورد کانال انتخاب درستی انجام دهید و البته شما باید چند کانال رزرو  نیز داشته باشید تادرصورت توسعه به مشکل برنخوریدمعمولا باید کانال های ورودی از تعداد دوربین ها بیشترباشد.
نکته: پیدانمودن DVR هایی با کانال  های غیر استاندارد تقریبا امری محال است.

دی وی ار 

 نحوه نمایش تصاویر:
DVR ها با توجه به ورودی ها و کانال های خود می‌توانند فیلم های ضبط شده را ماتریس ویاجدول های متفاوتی نشان دهندبرای مثال تعداد دوربین های مدار بسته یک پروژه 8 کانال ورودی دارید دستگاه میتواند تصاویر را در جدول 3 در3 نشان دهد 8 تصویرمربوط به دوربین های مداربسته ویک تصویرجزئیات را نشان خواهد داد.

فریم در یک دوربین مدار بسته چه نقشی دارد؟
در گام نخست فریم چیست؟
فریم ها درواقع تصاویرتک و تنها در یک ثانیه هستند درواقع فریم تعدادی تصویرثابت است که زمانی که یکپارچه شود مانند تصویر متحرک دیده می‌شود.
یکی از پارامترهای DVR ها در یک سیستم دوربین های مداربسته تعداد فریم می‌باشد.درواقع همان طور که در ابتدای این بخش گفته شده است توانایی این تجهیزجهت ضیط تک تصویر در یک ثانیه را محک میزند.
DVR ها توانایی دارند تا تنظیم شوند جهت اینکه چه تعداد فریم را در یک ثانیه ضبط کننددرسیستم های قدیمی جهت زیاد شدن تصاویر دوربین های مدار بسته مجبور بودید تا تعداد فریم هارا محدود کنید تا بتوانید فیلم های پیشتری ضبط نمایید.
 در پارامتر بعدی باید به مدت زمان ظرفیت ضبط اشاره کنیم.
 این پارامتر درواقع به خودی خود وابستگی مستقیم با میزان هارد دیسک شما دارد.DVR ها میتوانند پس از پر شدن هارددیسک دو رفتارازخود بروز دهند اول فیلم های قدیمی دوربین مداربسته شما را حذف و فیلم های جدید را درحافظه آزاد شده دخیره نمایندویا اینکه به شما اخطار دهند تاهارد دیسک را تعویض نمایید.
 در DVR وسیستم دوربین های مداربسته فرمت ذخیره سازی در کیفیت و ظرفیت بسیاراثر گذار است.
 
تشخیص حرکت
جهت صرفه جویی درفضای هارد دیسک شما میتوانید زمان هایی که احتیاج نیست تا تصاویرورودی از دوربین مدار بسته ضبط شود می‌توانید تنها تصاویر دارای حرکت را ضبط نمایید.این قابلیت در بیشتر DVRها وجود دارد.
 •  نکات حالت تشخیص حرکت
DVR میتوانید که حساسیت را پایین بیاورید تا در صورت حرکت جزئی دربرابر دوربین مدار بسته نیز ضبط تصاویر انجام نشود.
 •  تنظیم زمان قبل و بعد از حرکت
 شما میتوانید این تغییر را اعمال کنید که چندثانیه بعد یا چند ثانیه قبل از تشخیص حرکت وضعیت فیلم مشخص شود.برای مثال حرکت پس از2 ثانیه بعد از تشخیص حرکت دربرابر دوربین مدار بسته حالت ضبط وذخیره در DVR اتفاق بیوفتند وبا گذشت 60 ثانیه حالت ضبط خاتمه یابد.
 
انتقال تصاویر
 در DVR ها شما میتوانید با استفاده ازفناوری P2Pتصاویر را با هزینه پایین تر از حالت های دیگر در سطح اینترنت وازراه دور کنترل کنید.این انتقال تصاویر دوربین های مدار بسته با نرم افزارانجام میشود و می‌توانیدتصاویر را در کامپیوتر ویا گوشی موبایل خود مشاهده کنید.
 و در آخرین پارامتر DVR ها میتوان اشاره نمود که با واسط های RS232 و RS458  میتوانید با نرم افزار مخصوص تصاویر دوربین هایمدار بسته را مشاهده ویا تنظیماتی بر روی تجهیز پیاده کنید.جالب است بدانید نسل جدید دوربین های دیجیتال دارای NVR  هستند.اما به دلیل گرانی مزیت های آن توسط سیستم
های جدید DVRپوشش داده شده است.

این سیستم ها اعم از:
 • AHD
 • HDCVI
 • HDTVI 
این سیستم های جدید توانسته اند کیفیت دوربین ها را تا 1 مگاپیکسل بالا ببرند تا بتوانند با دوربین های IP رقابت بکنند.
انواع فیش های خروجی به DVR  چیست؟
 فیش ورودی DVR ها BNC میباشد و خروجی آنها سه نوع است اعم از:
 1. کابل AV جهت اتصال به تلویزیون
 2. کابل VGA جهت اتصال به کامپیوتر
 3. _کابل HDMI جهت اتصال به LCD و LED استفاده میشود.
VGA و HDMI

بسیار متشکرم بابت اینکه تا انتها مارا همراهی کرده اید همچنین شما میتوانید دیگر مقالات مارا نیز مورد مشاهده و حضور گرمتان قرار دهید.