آموزش‌کامل غیرفعال کردن گام به گام جاوا اسکریپت درگوگل کروم+عکس

آموزش‌کامل غیرفعال کردن گام به گام جاوا اسکریپت درگوگل کروم+عکس

جاوا اسکریپت درواقع یک زبان برنامه نویسی است که نحوه کارکرد صفحات وب را مشخص می‌کند ‌و‌‌‌‌‌در واقع صفحه وب را ازحالت بی روح و خشک به حالت تعاملی و رفتاری در می‌آوردو تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد.

.چرا باید در گوگل کروم به فعال و یا غیرفعال کردن جاوا اسکریپت بپردازیم

وب‌سایت‌های امروزی اجزاهای متحرک بسیاری دارند. تقریبا تمامی مجلات و وبلاگ‌ها از طریق تبلیغات به درآمدزایی می‌پردازند. با فعال کردن جاوا اسکریپت، بازدیدکنندگان می‌توانند تبلیغات یک وب‌سایت را مشاهده کرده و در نتیجه به درآمدزایی آن کمک نمایند.

کاربردجاوا اسکریپت چیست؟ 

در بسیاری از وب‌سایت‌ها باید جاوا اسکریپت فعال باشد تا بازدیدکنندگان بتوانند از تمامی جلوه‌های بصری آن‌ها لذت ببرند. به‌عنوان‌مثال: اگر در مرورگر خود به غیرفعال کردن جاوا اسکریپت بپردازید، آنگاه باید با به‌روزرسانی‌های خودکار گاه‌شمار توییتر نیز خداحافظی کنید. با فعال کردن جاوا اسکریپت در مرورگر کروم، می‌توانید از قابلیت‌های جذاب وب‌سایت‌ها بهره‌مند شوید.

غیرقعال کردن جاوا اسکریپت چه اتفاقی را رقم میزند؟ 

غیرفعال کردن جاوا اسکریپت هنگامی به کار می‌آید که قصد مسدود کردن تبلیغات وب‌سایتی خاص را داشته و یا اینکه بخواهید ظاهر وب‌سایتی را بدون وجود جاوا اسکریپت مشاهده کنید.
در گوگل کروم می‌توانید جاوا اسکریپت را به‌صورت کامل غیرفعال کرده و یا اینکه فقط وب‌سایت خاصی را مورد هدف قرار دهید. اگر هم در آینده از کار خود پشیمان شدید، آنگاه به آسانی می‌توانید جاوا اسکریپت مرورگر کروم خود را فعال نمایید.

فعال و غیرفعال کردن جاوا اسکریپت در تنظیمات گوگل کروم

در گوگل کروم، آسان‌ترین راه جهت دسترسی به منوی تنظیمات جاوا اسکریپت، وارد کردن آدرس URL زیر در نوار آدرس است:

Chrome://settings/content/javascript

اگر هم قصد دارید تا به شیوه سنتی به تنظیمات جاوا اسکریپت گوگل کروم دسترسی پیدا کنید، باید بر روی سه نقطه عمودی موجود در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.

 

در انتهای منوی ظاهرشده باید گزینه «Settings» را برگزینید.

 
 
بخش «Privacy and Security» را پیدا کرده و سپس گزینه «Site Settings» را انتخاب کنید.

 

در گروه «Permissions» باید بر روی «JavaScript» کلیک کنید.

 
 

در حالت پیش‌فرض نیازی به فعال کردن جاوا اسکریپت نیست. جهت غیرفعال کردن جاوا اسکریپت، باید اسلایدر کنار گزینه «Allowed» را به سمت چپ بکشید. اگر اسلایدر را به سمت راست هدایت کنید، آنگاه مجددا جاوا اسکریپت را فعال کرده‌اید.


منبع : howtogeek