آیا تعداد واحد های ساختمان در نوع دستگاه تأثیری دارد؟
با توجه به اینکه سیستم هوشمند بصورت مستقل  در هر واحد نصب  می شود تاثیر در نوع دستگاه ندارد، ولی تعداد دستگاه متناسب با خطوط روشنایی ، تعداد فضاها ونوع سرمایش گرمایش میباشد.


کارشناس پاسخ دهنده :

سیستم هوشمند قابلیت کنترل چه نوع تأسیساتی را دارد؟
سیستم هوشمند قابلیت کنترل روشنایی، سرمایش گرمایش، امنیتی، صوتی، صرفه جویی انرژی ، کنترل از راه دور ، پرده برقی و کنترل برنامه زمان بندی ، اعلام حریق و دوربین های مدار بسته را دارد.


کارشناس پاسخ دهنده :

چه اتفاقی میافتد اگر یکی از تجهیزات خانه هوشمند کار نکند ؟
در صورتیکه یک ماژول از کار بیافتد سایر ماژول ها به کار خود ادامه میدهند و اختلالی در عملکرد سایر تجهیزات ایجاد نمیشود.


کارشناس پاسخ دهنده :

آیا استفاده از سیستم هوشمند به اندازه کافی در برابر نفوذ متجاوزان ایمن هست ؟
تحقیقات نشان داده اند که خانه های هوشمند از ساختمان های غیر هوشمند امن تر هست .در ساختمان های هوشمند علاوه بر ایمنی در برابر ورود غیر مجاز شما در برابر وقوع آتش , نشت آب , نشت گاز نیز مصون هستید .


کارشناس پاسخ دهنده :

چگونه میتوانم خانه خود را براساس تجهیزات هوشمند طراحی کنم ؟
قبل از اینکه سیم کشی برق در ساختمان شما طراحی شود شما میبایستی درباره سیستم های که میخواهید در خانه هوشمند کنید تصمیم نهایی را بگیرید.
درصورتیکه بخواهیم همه سر خط های کنترلی را وارد تابلو برق اصلی ساختمان بکنیم و از تجهیزات هوشمند ریلی استفاده کنیم در ابتدا کمی گرانتر به نظر میرسد ولی در نهایت به صرفه ترین کار استفاده از همین روش است .


کارشناس پاسخ دهنده :

زمان انتخاب برند تجهیزات خانه هوشمند چه زمانی است ؟
اگر طراح خانه هوشمند شما براساس روش ستاره و تحت باس سیستم هوشمند شما را طراحی کرده باشد و کلیه سرخط ها را داخل تابلو برق هوشمند شما کشیده باشد شما میتواند انتخاب برند مد نظرتان و خرید ان را 6 هفته قبل از نصب تجهیزات انجام دهید.


کارشناس پاسخ دهنده :

درچه زمانی از اجرا و ساخت میبایست تصمیم بگیریم که یک ساختمان هوشمند بسازیم یا نه ؟
شما در هر زمانی میتوانید تصمیم بگیرید و تجهیزات خانه هوشمند را نصب کنید ولی هرچه سریعتر تصمیم بگیرید میتوانید راه های آسانتر و ارزانتر و پایدار تری را انتخاب کنید .
بهترین مرحله برای اجرای سیستم هوشمند در مرحله شروع تاسیسات برق واستفاده از تجهیزات تحت باس با ساختار اتصالی درختی یا ستاره ای است. در زمانی که شما امکان سیم کشی ندارید میتوانید از تجهزات بدون سیم استفاده کنید که به صورت ماژول های کوچک در پشت مکانیزم های سنتی نصب میشوند ولی امکانات فوق العاده ای برای کنترل خانه به شما میدهند.


کارشناس پاسخ دهنده :

آیا سیستم هوشمند فقط برای خانه های لوکس و بزرگ است ؟
در دنیای امروز و با توجه به افزایش استفاده از تجهیزات هوشمند در بستر IOT شما هم میتوانید به راحتی حتی در آپارتمان های کوچک خود تجهیزات خانه هوشمند را بدون نیاز به تغییر در سیم کشی سنتی استفاده کنید و از مزایای زندگی در یک خانه هوشمند استفاده کنید.
سیستم های امنیتی، روشنایی و تهویه مطبوع به راحتی و بدون تغییر سیم کشی در ساختمان های سیم کشی سنتی قابل اجرا میباشند .


کارشناس پاسخ دهنده :

متوسط قیمت  برای هوشمند سازی یک خانه چقدر است ؟
قیمت تمام شده برای یک خانه هوشمند براساس نوع سیستم هایی که میخواهند هوشمند شوند , تعداد تجهیزات و میزان پیچیدگی آن تعیین میشود.


کارشناس پاسخ دهنده :