گرایش و علاقه معامله گران سنتی به ارزهای دیجیتال

گرایش و علاقه معامله گران سنتی به ارزهای دیجیتال

🔷گرایش و علاقه روزافزون معامله گران سنتی به دارایی های دیجیتال و فناوری های روزدنیا.

ورود کمپانی بزرگ به ارز دیجیتال 

🔹بر اساس نتایج یک بررسی منتشر شده در ۳۱ مارس، مدیران ارشد معاملاتی بر این باورند که بسیاری از کمپانی های فعال در عرصه تجارت با سقوط اخیر بازار ارزهای دیجیتال، ترغیب شده اند از این فرصت استفاده کنند و وارد این حوزه شوند.
 
🔹گزارش پلتفرم اطلاعات مدیریت Acuiti حاکی از آن است که حدود ۱۰۰ صرافی به منظور دادوستد ارزهای دیجیتال برای مشتریان نهادی راه اندازی شده است.  

🔹این بررسی نشان دهنده این است که سطح پذیرش دارایی های دیجیتال در بین سرویس دهندگان جانبی فروش (۲۶ درصد) بسیار بالاتر از بنگاه های معاملاتی سنتی (۱۷ درصد) است.  

کدام ارزدیجیتال محبوب تر است؟ 

🔹در این گزارش همچنین مشخص شد که تمامی کمپانی های تجاری رمزارزها نسبت به مشتقات بیت کوین علاقه‌ و توجه روزافزونی پیدا کرده اند. حدود ۵۷ درصد کمپانی ها بیت کوین معامله کرده اند، درحالیکه ۲۹ درصد به معامله مشتقات اتریوم پرداخته اند.  

ارزدیجیتال 
 
🔹یکی از یافته های این مطالعه این است که اگرچه ریپل در جایگاه هشتم دارایی های دیجیتال برتر بازار قرار گرفته است، اما جفت ارز ریپل/ دلار در رده بندی جفت ارزهای سرمایه‌گذاران نهادی، رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است. لیکوئیدیتی، نوسان پذیری و موقعیت های آربیتراژ این ارز دیجیتال سه دلیل برتر برای محبوبیت آن در نزد این سرمایه گذاران می باشد.

دغدغه های کمپانی ها برای ورود به ارزدیجیتال  

🔹اما یکی از بزرگ‌ترین نگرانی های تمامی نهادها به ویژه آن دسته که هنوز اقدامی برای معامله دارایی دیجیتال نکرده‌اند، آسیب‌پذیری و امنیت صرافی ها و ترس از هک شدن این پلتفرم ها بود. این نهادها همچنین از خدشه وارد شدن به شهرت خود واهمه داشتند و دقیقا به همین علت است که اکثر نهادهای تجاری تمایلی به ارائه دارایی های دیجیتال در لیست دارایی خود ندارند.
 
🔹اگرچه نتایج این بررسی نشان دهنده میزان پایین پذیرش دارایی های دیجیتال است، اما آینده روشنی را در آینده نزدیک برای آن رقم می زند و پیش بینی می کند ۹۷ درصد بنگاه‌های تجاری سنتی طی دوسال آینده به معامله دارایی های دیجیتال روی می آورند.

منبع:حسینی فاینانس

برچسب ها :