چرا باید املاک خود را به دوربین مدار بسته تجهیز کنیم?

چرا باید املاک خود را به دوربین مدار بسته تجهیز کنیم?

 دوربین های مداربسته به آسانی امنیت را به ارمغان آورده اند.

ضرورت استفاده از دوربین های مدار بسته

آمارها نشان می دهد که در مکان های تحت پوشش دوربین مداربسته، نرخ جرم و جنایات به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به همین دلیل دوربین های مداربسته به عنوان بهترین سیستم های بازدارنده و تشخیص شناخته شده اند. در شرکت های بزرگ، یک سیستم دوربین مداربسته می تواند به محافظت از کالاهای باارزش در برابر سرقت و آسیب کمک نماید. فیلم های ضبط شده این دوربین ها می توانند به عنوان مدارک مهمی در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرند. برخی از انواع دوربین های مداربسته نیز، امکان مشاهده تصاویر بصورت زنده و از راه دور را نیز ممکن می نمایند.

اجزای دوربین مداربسته چیست؟

یک سیستم دوربین مداربسته معمولی شامل اجزای زیر است: دستگاه ضبط، دوربین های مداربسته، میکروفن(اختیاری). دستگاه ضبط (DVR،NVR) یکی از مهمترین اجزای یک سیستم دوربین مداربسته است که همه ی دوربین ها و میکروفن ها به آن وصل می گردند. تصاویر دوربین ها بر روی یک هارد درون دستگاه ضبط ذخیره می شوند.

 

مزایای استفاده از دوربین مداربسته چیست؟

مجرمین درزمانی که به طور مشهود دوربین مدار بسته را مشاهده کنند ویا حتی قاب یک دوربین را مشاهده کنند میلی به دزدی آنها کم خواهد شدطبق تحقیقات دوربین های مداربسته باعث میشوند تا از لحاض روانی مجرمین کمتر به جرم بپردازند.
دوربین های مداربسته میتواند از اعمال تخریب گر شهری نیز فیلم بگیرند تا در مواقع ضروری به عنوان یک مدرک قابل استناد در دادگاه استفاده شود.تصاویر ضبط شده ممکن  است درتشخیص چهره ارازل اوباش به کمک ماموران پلیش بیایند.
دروبین های مداربسته علاوه برتمامی این موارد یک قانون را در محیط های کاری برقرار می‌کنند.
این موارد کاربرد های دیگر دوربین مدار بسته را بیان میکند و درون ساختمان نیز همین طور است و از دزدی های کوچکی چون دزدیدن کفش ها و لامپ جلوگیری به عمل می آید ویا به طور اتفاقی ممکن است یک جرم را در نمای بیرونی ساختمان به اثبات برساند. 

دسترسی از راه دور

یکی از مهمترین ویژگی های یک سیستم دوربین مداربسته است.وزمانی به کار می‌آید که شما می‌خواهید کارخانه خود را حتی در خارج کشور مورد پایش قرار دهید ویا در یک مسافرت از احوال خانه مسکونی خود خبردار شوید.