فروپاشی شرکتهای نفتی و رشد انرژی بادی و خورشیدی

فروپاشی شرکتهای نفتی و رشد انرژی بادی و خورشیدی

فروپاشی شرکتهای نفتی و رشد انرژی بادی و خورشیدی
 
شرکت های نفتی در حال فروپاشی هستند ، اما باد و انرژی خورشیدی در حال رشد هستند
انتظار می رود که تجارت انرژی های تجدید پذیر برخلاف شرکت های سوخت فسیلی که از قیمت پایین نفت و بنزین جلوگیری کرده اند ، رشد کند ، هر چند کندتر انجام دهد.
چند سال پیش ، نوعی افت دو رقمی در قیمت نفت و گاز را جهان در حال حاضر تجربه می کند زیرا به دلیل وجود بیماری کورونا ویروس ممکن است استفاده از سوخت های فسیلی افزایش یافته و به منابع انرژی تجدید پذیر مانند باد و مزارع خورشیدی آسیب برسانداز .
این اتفاق نمی افتد.
در واقع ، منابع تجدید پذیر انرژی تقریباً 21 درصد از برق مورد نیاز ایالات متحده را برای اولین بار در سال جاری به خود اختصاص داده اند ، طبق یک پیش بینی منتشر شده در هفته گذشته ، حدود 18 درصد در سال گذشته و 10 درصد در سال 2010 است. و در حالی که کار بر روی برخی پروژه های خورشیدی و بادی با وقوع تاخیر صورت گرفته است ، مدیران صنعت و تحلیلگران انتظار دارند که تجارت تجدیدپذیر در سال 2020 و سال آینده حتی در شرایطی که شرکت های نفت ، گاز و ذغال سنگ با مشکلات اقتصادی مبارزه کنند یا به دنبال حمایت از ورشکستگی هستند ، ادامه یابد.
 
در بسیاری از نقاط جهان ، از جمله کالیفرنیا و تگزاس ، توربین های بادی و پنل های خورشیدی اکنون برق کمتری از گاز طبیعی و زغال سنگ تولید می کنند. همین امر باعث شده است تا آنها برای برق و سرمایه گذاران به طور یکسان جذاب شوند. این همچنین کمک می کند تا زمانی که قیمت نفت بیش از نصف شده است از زمانی که همه گیری بسیاری از دولت های ایالتی را وادار کرده است که مردم را به خانه ماندن هدایت  دهند ، اما قیمت گاز طبیعی و زغال سنگ تقریبا به همان اندازه کاهش نیافته است.
به گفته تحلیلگران ریموند جیمز و همکاران ، حتی کاهش مصرف برق در هفته های اخیر به دلیل متوقف کردن فعالیت ها می تواند به تجدیدپذیر بودن کمک کند. این امر به این دلیل است که با کمبود درآمد ، خدمات برق سعی می کنند از مزارع بادی و خورشیدی ، که هزینه کمی برای آن دارند ، برق بیشتری دریافت کنند ، و از نیروگاههایی که سوخت های فسیلی تولید می کنند ، کمتر هستند.
Dan Reicher ، مدیر بنیانگذار مرکز سیاست گذاری و دارایی انرژی Steyer-Taylor در دانشگاه استنفورد و معاون وزیر انرژی گفت: "امروزه تجدید پذیر انرژی در مسیر رشد قرار دارند. در دولت کلینتون "این یک دست انداز در جاده خواهد بود."
البته ، کند شدن اقتصادی ناشی از مبارزه با coronavirus ، بخش هایی از صنعت انرژی های تجدیدپذیر را نیز دقیقاً مانند سایر کشورها به دنبال دارد. مشاغلی که تا همین اواخر کارگران را اضافه می کردند ، مردم را رها می کند و سرمایه گذاری ها را کنار می گذارد. در میان سخت ترین ضربه شرکت های کوچکتر که پنل های خورشیدی را برای بام می فروشند. با جلوگیری از تماس احتمالی با ویروس ، سفارشات آنها به شدت کاهش یافته است.
لومینتت ، یک شرکت ذخیره سازی خورشیدی و برق مستقر در سان فرانسیسکو که دارای 42 نفر است ، اخیراً به اکثر نصب کنندگان خود گفته است که بخواهند از مزایای بیکاری استفاده کنند زیرا مشاغل مسکونی این شرکت - به طور معمول شش هفته در هفته - همه تعطیل شده اند. Jeanine Cotter ، مدیر اجرایی Luminalt ، به کارگران گفت که این شرکت مزایای آنها را تأمین می کند اما هیچ پولی برای پرداخت همه آنها وجود ندارد.
نیمی از کارمندان در حال نصب خورشیدی در یک پروژه مسکن ارزان قیمت هستند که باعث شده است کار آنها ادامه یابد ، و برخی از آنها که عملیات بازرگانی را اداره می کنند از خانه کار می کنند. اما خانم كوتر نسبت به برخی از نصب كنندگان كه از طریق برنامه توسعه نیروی كاری سان فرانسیسكو به این شركت پیوسته اند نگران است و برای پرداختن به اهداف خود به چک های هفتگی بستگی دارد.
خانم كوتر كه 15 سال پیش به یافتن مشاغل كمك كرد ، گفت: "درآمد متوقف شده است." "در حال حاضر بسیار گیج کننده است." 
انجمن صنایع انرژی خورشیدی ، یک گروه تجاری ، تخمین می زند که نیمی از 250،000 کارگر این صنعت می توانند حداقل به طور موقت به دلیل شیوع تاج ویروس شغل خود را از دست بدهند. این انجمن رشد پیش بینی شده را به اندازه یك سوم از بیش از 19 گیگاوات ظرفیت خورشیدی جدید كه امسال انتظار می رفت ، كاهش داده است.
اما کارشناسان مستقل ، از جمله وود مکنزی ، یک شرکت تحقیق و مشاوره انرژی می گویند که این پیش بینی ها می توانند بیش از حد بدبین باشند. راوی منجانی ، رئیس خورشیدی در تحقیق در وود مکنزی ، گفت: "تماس با ما هنوز خیلی زود است." "اوضاع روزانه در حال تغییر است."
شرکت او تخمین می زند که انرژی خورشیدی و بادی امسال و بعد نیز به اضافه شدن ظرفیت ادامه خواهند داد. تأسیسات جدید باد ممکن است در حدود 3 درصد نسبت به پیش بینی های قبلی کاهش یابد ، بیشتر به این دلیل که توربین های بادی به طور معمول در خارج از مناطق شهری احداث می شوند ، و بسیاری از ایالت ها ساخت و ساز را یک فعالیت اساسی در طول همه گیری دانسته اند.
در گزارشی که هفته گذشته انجام شد ، تحلیلگران ریموند جیمز تخمین زدند که منابع انرژی تجدیدپذیر 20.7 درصد از برق کشور را در سال جاری و حداقل 20 درصد تا سال 2022 تأمین می کنند.
اگرچه نیروگاههای برق از مدتها پیش به خانه های برق و مشاغل كمك كرده اند ، اما انرژی خورشیدی و بادی تنها طی 15 سال گذشته به عنوان منابع اصلی انرژی پدید آمده اند. افت شدید قیمت پانل های خورشیدی به گسترش این صنعت کمک کرده است. سال گذشته ، ظرفیت خورشیدی نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش یافته است. براساس اطلاعات صنعت ، این شرکت 13.3 گیگاوات ، بیش از تولید باد جدید و گاز طبیعی اضافه کرده است. 
شرکت وی که 22 ماه عمر دارد ، دارای 3،000 مگاوات - معادل سه نیروگاه بزرگ - در 11 ایالت در دست توسعه است. حدود 40 درصد پروژه های بادی ، 40 درصد خورشیدی و مابقی ذخیره انرژی الکتریکی است.
در میان پشتیبانان این شرکت 547 Energy ، یک شرکت سرمایه گذاری است که در زمینه انرژی های تجدید پذیر تخصص دارد. گابریل آلونسو ، که 547 انرژی را اداره می کند ، گفت که شرکت او بودجه خود را از شرکت های کوانتوم انرژی ، که مدت ها سرمایه گذار در نفت و گاز طبیعی بود ، دریافت کرده است.
آقای آلونسو گفت: "به عنوان یک سرمایه گذار در انرژی پاک ، انرژی تجدید پذیر ، اصول اساسی که ما را به سمت سرمایه گذاری سوق داده اند تغییر نکرده اند."
حتی با گسترش همه گیر ، شرکت آقای آلونسو هفته گذشته برای بخشی از یک پروژه جدید برق در یونان برنده پیشنهاد شد. شرکت وی یک مزرعه بادی در مناطق شمالی Imathia و Kozani ایجاد خواهد کرد. این حراج ، روز پنجشنبه ، بخشی از تلاش بیشتر یونان برای بازنشستگی نیروگاه های فسیلی و جایگزین کردن آنها با تجدید پذیر بود.
بسیاری از شرکت های تجدید پذیر دارای پروژه هایی در سراسر جهان هستند و از تلاش های دولت برای رسیدگی به تغییرات آب و هوا سود برده اند. این امر به کاهش هزینه های تجهیزات بادی و خورشیدی کمک کرده و صنعت را نسبت به نوسانات اقتصادی مقاوم تر کرده است.
علاوه بر این ، به دلیل اینکه توسعه دهندگان می توانند مزارع بادی و خورشیدی را سریعتر از نیروگاه های گازی طبیعی ، زغال سنگ و هسته ای بسازند ، آقای آلونسو گفت ، این تجدید پذیرها از نظر اقتصادی جذاب تر شده اند. وی گفت ، در شرایط دشوار اقتصادی مانند این ، سرمایه گذاران سهام خصوصی مانند كوانتوم مشتاقانه مشغول به كارگیری مشاغل هستند كه می توانند به سرعت مقیاس بگیرند و درآمد خود را آغاز کنند.
توسعه دهندگان معمولاً با بانکها و سایر مؤسسات مالی مشارکت می کنند که می توانند از اعتبارات مالیاتی با کارآیی بیشتری نسبت به پیمانکارانی که پروژه های انرژی های تجدید پذیر استفاده می کنند استفاده کنند. بانک ها اعتبار مالیاتی و سهمی از پول نقد را از این پروژه به طور معمول به مدت شش تا 10 سال دریافت می کنند.
جاش گلدشتاین ، مدیر عامل شرکت 8minute Solar Energy ، توسعه دهنده مزارع بزرگ خورشیدی ، گفت ، از آنجا که تقاضا برای وام در حالی که مشاغل در سراسر اقتصاد مشاجره می شود ، کم تر توانسته اند پروژه های جدید را تأمین کنند. مقامات صنایع خورشیدی و باد می خواهند کنگره روند اخذ اعتبار مالیاتی را اصلاح کند و اعتبارات را بازپرداخت کند تا مشاغل آنها مستقیماً از آن سود ببرند.
آقای گلدشتاین درباره بانک ها گفت: "کمیته های اعتباری آنها در حالت بحران است." "این اختلال می تواند تأثیر ویژه ای داشته باشد."
8minute Solar به تازگی مجبور شد کار پروژه Lotar Solar ، مزرعه خورشیدی 67 مگاواتی در شمال فرسنو ، کالیفرنیا ، را که برای سرمایه گذاران جهانی آلیانز در حال ساخت است ، متوقف کند. مقامات گفتند که معلوم نیست که این کار ، که حدود 50 نفر در آن اشتغال دارند ، "ضروری" تلقی شده است یا خیر.
اما وزارت امنیت میهن ، تولید برق را در لیست فعالیت های اساسی خود در ماه گذشته قرار داد ، با تأیید مشاوره حقوقی که از 8minute دریافت کرده بود ، و این شرکت کارگران را برای پایان کار ساخت و سازها فرستاد.
ابیگیل هاپر ، رئیس انجمن صنایع انرژی خورشیدی ، گفت: صنعت خورشیدی انتظار می رود پانل های بیشتری را در سال 2020 نسبت به سالهای گذشته اضافه کند. اکنون این اتفاق نمی افتد ، اما صنعت هنوز هم برای افزایش ظرفیت آماده است.
خانم هاپر گفت: "ما معتقدیم ، در دراز مدت ، ما به خوبی توانایی تولید ژنراتورهای فعلی را داریم."
منبع : nytimes