پروتکل های اتوماسیون خانگی خانه هوشمند

پروتکل های اتوماسیون خانگی خانه هوشمند

پروتکل های اتوماسیون خانگی خانه هوشمند

 

اتوماسیون خانگی :

اکثر سیستم ها یک کنترل کننده مرکزی دارند، سنسورهایی که به شما می گویند که چه اتفاقی می افتد،مانند:(حرکت، درب باز، نور، درجه حرارت و غیره) و محرک هایی که اتفاق می افتد مانند:(روشنایی، گرمایش یا لوازم جانبی)
هدف راهنما این است که به شما در درک اجزای سازنده و نحوه همکاری آنها کمک کند.
طیف گسترده ای از فن آوری های اتوماسیون خانگی برای انتخاب وجود دارد، این موضوع می تواند برای مردم ،جدید و گیج کننده باشد اما خوشبختانه، سیستمهای بسیاری هم اکنون با یکدیگر کار می کنند، حتی اگر تکنولوژی های اساسی انها متفاوت باشند. این بدین معنی است که شما نیازی به دانستن تمام کارهای درونی محصولات خاص ندارید !
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم های موجود، نگاهی به ما بیاندازید
 

نکات ابتدایی:

در مجموع دو نوع سیستم اتوماسیون خانگی وجود دارد. سیستم های اصلی از فن آوری های بی سیم استاندارد مانند Z-Wave، ZigBee وLightwaveRF استفاده می کنند؛ مزیت انها این است که می توانند از محصولات فروشندگان مختلف استفاده کنند و اغلب با سایر سیستم ها هم کار می کنند .
در حال حاضر، یک محصول یا سیستم را انتخاب کنید. تعداد کمی از ما تمام خانه هایمان را به طور کامل فرو می ریزیم و معمولا توصیه ما این نیست که این کار انجام نشود،بهتر است .بنابراین برای اولین سیستم، شما یک محصول را انتخاب می کنید که کاری را انجام دهد که ممکن است فقط کنترل چند چراغ یا کنترل گرمای ساده باشد شما بایدسیستمی را انتخاب کنید که نیازهایتان را به خوبی رفع کند.
هنگام انتخاب محصول یا سیستم بررسی کنید که با سیستم های دیگر کار می کند یا نه؟ اما بهتر است به محصولاتی بپردازید که از تکنولوژی های بی سیم استاندارد مانند Z-Wave، ZigBee و LightwaveRF استفاده می کنند.
EcoSystems (اکوسیستم)به ما نشان می دهد که محصولات و سیستم هایی که می توانند در «اکوسیستم ها» ی خاص کار کنند، نمایش داده می شود. این کار زمانی مفید است که محصولات را برای کار با آمازون الکسا، اپل خانه، Google Home، Nest، Philips Hue، Osram و غیره مفید بدانید.
سیستم های اختصاصی را نادیده نگیرید در مقابل این سیستم های "استاندارد" به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهند. با این حال، اگر شما فقط در مورد اتوماسیون یک قسمت از خانه هوشمند خود برنامه ریزی کنید بهتر است از یک سیستم اختصاصی استفاده کنید. همچنین، برخی از سیستم های اختصاصی برای کارهایی مانند طراحی فوق العاده هستند؛ بنابراین انتخاب بهترین سیستم بسیار مهم است.

سیستم اتوماسیون خانگی شما:

سیستم ازچند دستگاه به وجود امده است، که آن را قادر می سازد تا خانه هوشمند خود را کنترل کند. هر نوع دستگاه دارای یک هدف خاص می باشد، به علاوه آنها شما را در مورد آنچه که اتفاق می افتد مطلع می کند.

کنترل کننده سیستم (دروازه / هاب):

کنترل کننده یا همان هاب ، سیستم اتوماسیون خانگی شما را کنترل می کند. هاب به شما اجازه می دهد که دستگاه های خود را اضافه و پیکربندی کنید و سیستم قادر خواهد بود که کارها را به صورت خودکار انجام دهد.
این کنترل کننده با استفاده از Wi-Fi یا یک کابل اینترنت به روتر شما متصل می شود، این امر به شما امکان کنترل سیستم را از طریق یک گوشی هوشمند یا رایانه لوحی می دهد این امر زمانی که دور از خانه هستید بسیار مناسب است و تنها با نصب یک برنامه بر روی گوشی یا رایانه لوحی امکان پذیر است، که به شما امکان کنترل می دهد چه شما در خانه و یا دور از خانه باشید!

عملگرها:

درایوردستگاه هایی هستند که از نظر فیزیکی، چراغ ها، گرمایش و لوازم مورد نیاز را تامین می کند و انواع مختلفی از محرک ها وجود دارد که اکثر آنها در اینجا لیست شده اند:
سوئیچ ها (رله ها) : کنترل روشنایی با تغییر دادن قدرت.
دیمر: به روشنایی، متصل شده و همچنین روشن وخاموش کردن را کنترل می کند.
ماژول ها : این ها به مدار الکتریکی متصل می شوند که به عنوان سوئیچ ها (رله، dimmers، shutter roller، و غیره) در دسترس هستند.
دیافراگم : به سادگی به سوکت دیافراگم وصل می شود و کنترل دستگاه های متصل شده را در اختیار دارد !
دیوار سوکت : یک سوکت دیواری موجود با یک نسخه کنترل شده بی سیم است!
رادیاتور (TRV) : کنترل آب گرم ،زمانی که اجازه داده می شود به رادیاتور جریان TRV وصل شود.
شاتر رولر : کنترل پرده های موتور ، کرکره و سایبان.
آژیر : زنگ هشدار برای زمانی که سیستم اتوماسیون خانه آغازبه کار می کند.
درب قفل : کنترل نظارت خانه و یا بخش های ساختمان را به شما می دهد.
لامپ های هوشمند و نوارهای : LED لامپهای LED و نوارهایی که به طور بی سیم است سیستم اتوماسیون خانگی شما را کنترل می کند.

سنسورها:

در صورت تشخیص حرکت یا باز شدن درب یا شرایط محیطی مانند نور، دما، رطوبت و غیره را گزارش می دهد. همچنین سنسورها در مواردی که به طور خودکار اتفاق می افتند نقش مهمی دارند.
حرکت : سیستم هنگامی که حرکتی رخ دهد با استفاده از یک سنسور PIR تشخیص داده می شود و هشدار می دهد.
درب / پنجره : تشخیص زمانی که یک درب یا پنجره باز یا بسته شده است.
دما :درجه حرارت و دما را کنترل می کند.
ترموستات : گرما را براساس دمای اتاق در مقایسه با یک نقطه تنظیم و برنامه ریزی می کند.
سیل : آب را شناسایی می کند و کنترل کننده اصلی را هشدار می دهد.
دود : باعث ایجاد زنگ، زمانی که دود یا گرمای بیش از حد تشخیص داده می شود.
نظارت بر انرژی : انرژی مصرف شده توسط لوازم خانگی یا حتی کل خانه را نظارت می کند.
کنترل از راه دور:
کنترل از راه دور به راحتی کنترل سیستم را از یک واحد کنترل فیزیکی و همچنین از گوشی هوشمند یا رایانه لوحی خود می گیرد.
دستی : درست مثل کنترل از راه دور تلویزیون، دستگاه ها، صحنه ها و حالات را کنترل می کند.
· سوئیچ بی سیم دیجیتال : شبیه به یک راه دستی، دستی اما قابل تنظیم دیوار.
· Key-Fob :عالی است برای زمانی که شما به خانه بر می گردید. 
 

AV - چندرسانه ای:

این بخش مستقیما بخشی از سیستم اتوماسیون خانه نیست، اما تعداد زیادی از مردم می خواهند تجهیزات چند رسانه ای خود را از اتوماسیون خانگی کنترل کنند و یک محیط یکپارچه ایجاد کنند که چراغ ها، پرده ها را می توان با هم کنترل کرد. بنابراین ما این را توضیح دادیم تا بگوییم که چگونه با هم کار می کنند.

InfraRed (IR):

اکثر تجهیزات AV و تلویزیون با استفاده از IR (Infra-red) کنترل می شود. برای این کار، ما پیشنهاد می کنیم با استفاده از یک آداپتور IR iTach یا یک کنترل کننده Homey استفاده کنید. آداپتور iTach کنترلر اتوماسیون خانگی را قادر می سازد که از طریق روتر وای فای (اینترنت و یا Wi-Fi) از طریق iTach دستورات را ارسال کند، iTach سپس دستورات IR را به تلویزیون، گیرنده AV و غیره ارسال می کند. اطلاعات بیشتر در مورد آداپتورهای iTach. کنترلر Homey دارای مادون قرمز است و می تواند دستگاه های IR را مستقیما بدون نیاز به آداپتورهای اضافی کنترل کند. نگاهی به طیف وسیعی از کنترل کننده های IR خود ببرید

تجهیزات کنترل IP:

بسیاری از محصولات چند رسانه ای مدرن به شبکه اینترنت یا شبکه Wi-Fi (شبکه IP) متصل می شوند. مانند تلویزیون های هوشمند، گیرنده های AV، Sonos و غیره. برای این کنترلر اتوماسیون خانگی اغلب می تواند با ارسال دستورات از طریق روتر Wi-Fi (IP) شما را کنترل کند. کنترل کننده های Z-Wave دارای افزونه های نرم افزاری برای بسیاری از آخرین دستگاه های موجود هستند که باعث می شود که آنها را به سیستم اتوماسیون خانگی خود بسپارید. بعضی از سیستم ها مانند Homey حتی شامل کنترل کامل پخش برای بلندگوهای Sonos و بلوتوث و همچنین خروجی AUX برای سیستم های AV معمولی می شوند.

واژه نامه خانه هوشمند

اتوماسیون خانگی دارای بسیاری از کلمات و اصطلاحات جدید است که می تواند گیج کننده باشد، به ویژه اگر شما به تکنولوژی جدیدی نیاز دارید.

این واژه نامه شامل تمام کلمات و اصطلاحات است که شما در دنیای Home Automation و Smart Home Technology پیدا خواهید کرد.

روشنایی 2 بعدی:

یک سیستم روشنایی که در آن یک نور توسط دو سوئیچ کنترل می شود. به عنوان مثال یک نور سالن که می تواند از سالن در طبقه بالا کنترل شود. یک طرح سیم کشی معمولی در برنامه کاربردی 2 نشان داده شده است - استفاده از نورپردازی دو طرفه

سیستم روشنایی 2 سیم:

سیستم روشنایی که شامل خاموش شدن سوئیچ نور نمی شود. به اطلاعات بیشتر درباره درک سیستم های روشنایی 2 سیم و 3 سیم مراجعه کنید.

سیستم روشنایی 3 سیم:

سیستم روشنایی که شامل خاموش شدن سوئیچ نور است. به اطلاعات بیشتر درباره درک سیستم های روشنایی 2 سیم و 3 سیم مراجعه کنید.

عملگرها:

اتوماسیون خانگی دستگاه که دیجیتال را روشن / خاموش می کند (برای یک سوئیچ الکتریکی) و یا سیگنال آنالوگ (0٪ ... 100٪ برای کنترل نور کم یا کنترل)
یادداشت برنامه:

اتحادیه:

فرآیند اضافه کردن یک دستگاه به یک گروه. با انجام این کار، دستگاه را می توان به عنوان بخشی از گروه کنترل کرد.

لامپ CFL:

برای لامپ فلورسنت فشرده، این لامپ های "انرژی صرفه جویی" است که همه ما در خانه هایمان استفاده می کنیم. CFlها جایگزین لامپ های سنتی (لامپ رشته ای) شده اند.

CFR لامپ:

چراغ های رادیویی فلورسنت فشردههستند که - همانند CFL است اما این لامپ دارای یک گیرنده رادیویی داخلی است که امکان کنترل آنها را از طریق شبکه اتوماسیون خانگی بی سیم مانند LightWaveRF فراهم می کند.

کنترلرها:

یک دستگاه که می تواند دستگاه های دیگر را در شبکه بی سیم کنترل کند. انواع کنترل کننده های موجود از جمله کنترل کننده های دستی ، کنترل کننده های دروازه مرکزی، دسترسی به اینترنت و نرم افزار کامپیوتر (از طریق USB) که می توانند شبکه شما را از هر نقطه از جهان کنترل کنند.

دستگاه ها:

یک دستگاه یک محصول الکترونیکی خاص است که می تواند از طریق شبکه بی سیم کنترل شود. این دستگاه می تواند یک کنترل کننده بی سیم محلی باشد، که یک چراغ خاص یا دستگاه (معمولا به وسیله سیم کشی متصل شده) یا یک سنسور که ورودی را به شبکه فراهم می کند، کنترل می کند. هر دستگاه به عنوان یک گره شبکه دیده می شود.

دیمر:

یک دستگاه کنترل بی سیم که روشنایی را کنترل می کند، و همچنین وضعیت روشن / خاموش، یک نور محلی است که سیم های استاندارد به نور متصل می شود.

مش 2 شبکه:

سیستم شبکه ای که توسط INSTEON استفاده می شود. سیگنال های کنترل به طور همزمان با استفاده از سیم کشی خانگی خود (برق خط) و شبکه بی سیم INSTEON ارسال می شود. در عین حال، تمام دستگاه های INSTEON به عنوان تکرار کننده ها عمل می کنند تا سیگنال ها به دورترین فاصله از خانه شما منتهی شود.

اینترنت:

سیستم مشترک برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری با استفاده از کابل (شبکه سیمی). این سیستم در خانه هایی که سیستم Wi-Fi (بی سیم) راحت تر از آن استفاده می شود کمتر رایج است. با این حال، روتر بی سیم معمولا شامل سوکت های اینترنت است به طوری که یک کامپیوتر یا دستگاه دیگر می تواند به طور مستقیم به آن متصل شود.

رویداد:

مجموعه ای از دستورات که به دنبال یک ماژور از یک دستگاه یا سنسور تحریک می شود. به عنوان مثال زمانی که یک آشکارساز حرکتی برداشته شود، یک نور روشن می شود.

جدا کردن:

برای حذف یک دستگاه از یک شبکه بی سیم پس از اینکه دستگاه خارج شد، نمی توان از طریق شبکه کنترل کرد. این می تواند در هر زمان دوباره به شبکه وارد شود.

باند:

می گویند که چگونه بسیاری از سوئیچ ها روی یک محل سوئیچ قرار دارند. مثلا اگر سوئیچ دارای دو سوئیچ است که مدارهای مختلف نور را کنترل می کنند، این به عنوان سوئیچ 2 باند شناخته می شود.

دروازه:

شبکه اتوماسیون خانگی شما را به اینترنت متصل می کند. دروازه شما را قادر می سازد تا با استفاده از یک رایانه یا گوشی هوشمند، شبکه و تمامی دستگاه های آن را از هر نقطه از جهان کنترل کنید. همچنین شبکه شما را قادر می سازد تا اطلاعات را از سرورهای خاصی از راه دور منتقل و بارگیری کنید.

گروه ها:

مجموعه ای از دستگاه های منحصر به فرد که می تواند به عنوان یک گروه کنترل شود. به عنوان مثال یک کنترل کننده می تواند همه آنها را با یک عمل تغییر دهد، نه اینکه هر دستگاه را به طور جداگانه روشن کند.

اتوماسیون خانگی:

همه جنبه های اضافه کردن کنترل به خانه هوشمند و لوازم هوشمند می تواند به راحتی اضافه کردن کنترل از راه دور به چند چراغ و یا ایجاد یک سیستم پیچیده تر است که شامل سنسورهای اتوماتیک و سیستم های امنیتی است.

ID خانه:

شناسایی رایج برای تمام گره های متعلق به یک شبکه Z-Wave. هر کنترلر با یک ID اصلی منحصر به فرد برنامه ریزی شده است، زمانی به عنوان کنترل کننده اصلی عمل می کند که این شناسه ی خانه هوشمند را به شبکه اختصاص می دهد. ID اصلی 4 بایت (32 بیت) طولانی است.

عبارتند از:

روند افزودن یک دستگاه به یک شبکه بی سیم را می توان توسط شبکه کنترل کرد.

قرار دادن:

شبیه به ماژول یک درج در داخل جعبه دیوار موجود نصب شده است تا کنترل بی سیم را به دستگاه یا نور اضافه کند. در بیشتر موارد، سوئیچ یا دینامیک موجود را می توان برای کنترل دستی نگه داشت.

اینترنت اشیا:

اصطلاحات محبوب برای توصیف اینکه حسگرها و لوازم خانگی در جهان واقعی از طریق ابر متصل می شوند و به آنها امکان برقراری ارتباط و کنترل بی سیم را می دهد. همچنین به عنوان IoT شناخته می شود

IP:

ایستگاه "پروتکل اینترنت" این یک مجموعه استاندارد قوانین برای ارسال و دریافت اطلاعات در یک شبکه کامپیوتری با اینترنت است. و با شبکه های اینترنت و Wi-Fi مورد استفاده قرار می گیرد.

IR :

"مادون قرمز" معمولا برای کنترل لوازم خانگی هوشمند از راه دور است. مانند تلویزیون، دی وی دی و غیره استفاده می شود. سیگنال های کنترل با استفاده از نور مادون قرمز، که به چشم انسان نامرئی ارسال می شود. IR یک تکنولوژی خطی است که به این معنی است که بین کنترلر و دستگاه هیچ مانعی وجود ندارد.

LED :

پایه برای دیود نور این لامپ های مدرن کم قدرت استفاده می کنند - به طور معمول 10٪ از لامپ های معمولی رشته ای هستند.

LightwaveRF

یک فن آوری بی سیم جدید برای کنترل الکترونیک خانه از یک شبکه بی سیم تک. LightwaveRF یک جایگزین مقرون به صرفه برای Z-Wave است، برای ایجاد یک شبکه خانگی ساده برای کنترل چراغ و لوازم خانگی ایده آل است.و زمان راه اندازی آن در سال 2011 است، LightwaveRF به سرعت به یکی از بهترین فن آوری های Vesternet تبدیل شده است. اطلاعات بیشتر در بخش منابع ما موجود است.

ماژول:

دستگاهی که کنترل بی سیم را به نور یا لوازم جانبی اضافه می کند. به عنوان مثال ماژول دیمر به شما امکان کنترل بی سیم در لامپ را می دهد.

نادیده گرفتن دستی:

کاربر را قادر می سازد بدون استفاده از شبکه بی سیم دستگاه را به صورت محلی کنترل کند. به عنوان مثال یک سوکت Z-Wave دارای کلید روشن / خاموش دستی است.

مش شبکه:

یک نوع شبکه ای است که به هر دستگاه امکان ارسال، دریافت و تکرار پیام ها را می دهد. این فرایند باعث می شود که شبکه قوی تر شود و دامنه کل شبکه را گسترش دهد. Z-Wave مثال خوبی از یک شبکه مش است.

سوئیچ لحظه ای:

سوئیچ های لحظه ای، همچنین به عنوان Retractive، Mono-Stable یا Bell-Push شناخته می شوند، تنها در حالت On قرار می گیرند در حالی که آنها را فشار می دهید، هنگامی که این دکمه آزاد می شود، به حالت خاموش می رسد. اینها معمولا در سیستم های اتوماسیون خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

حالت:

شبیه به صحنه Mood یک اصطلاح LightwaveRF است که در آن یک سوئیچ می تواند چندین دستگاه را در یک زمان کنترل کند، هر دستگاه یک دستور متفاوت دریافت می کند

شبکه:

تعداد دستگاه های متصلی که بیشتر از 2 تا باشد یک شبکه نامیده می شود کهاین دستگاه ها را قادر می سازد که با همدیگر ارتباط برقرار کنند.

نود :

یک نقطه خاص یا دستگاه در یک شبکه خانگی. است.هر گره یک آدرس منحصر به فرد دارد که کنترل کننده برای برقراری ارتباط و کنترل آن از آن استفاده می کند.

Node ID

آدرس یک گره Z-Wave، طول آدرس 1Byte (8 بیت) است.

جفت شدن:

به معنای همان شامل - فرآیند اضافه کردن یک دستگاه به یک شبکه بی سیم است. سپس شبکه می تواند دستگاه متصل را کنترل کند.

کنترل کننده قابل حمل:

یک کنترل کننده شبکه است که می تواند در اطراف خانه یا دفتر منتقل شود. این کنترل کننده ها به طور معمول با باطری کار می کنن وتوصیه می شود که کنترل های قابل حمل همراه با حداقل یک کنترل کننده استاتیک برای اطمینان از عملکرد شبکه استفاده شود.

کنترل کننده اولیه:

این کنترل کننده ها شامل تمام دستگاه های دیگر به شبکه می باشد. این شناسه اصلی خود را به شبکه اختصاص می دهد و یک شناسه گره را برای هر دستگاه در شبکه (از جمله کنترل های ثانویه) اختصاص می دهد.

پروتکل:

مجموعه ای از قوانین ارتباطی که دستگاه های شبکه را برای برقراری ارتباط با یکدیگر فعال می کنند. INSTEON، Z-Wave، ZigBee و LightwaveRF همه پروتکل های ارتباطی خود را دارند.

رله:

یک دستگاه کنترل بی سیم که وضعیت روشن / خاموش یک دستگاه محلی (بار) را کنترل می کند. رله کنترل قدرت را از طریق کابل های اصلی استاندارد کنترل می کند. اصطلاح Relay به طور معمول با درج و ماژول ها که دستگاه های بیش از 600 وات را پوشش می دهد (نه چراغ ها) مرتبط است.

RF

ایستگاه برای "فرکانس رادیویی". تمام تکنولوژی های بی سیم با استفاده از سیگنال های RF برای ارسال و دریافت اطلاعات است. فن آوری های اتوماسیون خانگی از محدوده فرکانس رادیویی مختلف استفاده می شود : Z-Wave (868.42MHz EU)، LightwaveRF (433.92MHz) و ZigBee (868.42MHz EU).

روتر:

یک روتر مشابه یک دروازه، یک شبکه محلی (LAN) را به اینترنت متصل می کند. در اغلب تاسیسات خانگی روتر، شبکه های سیمی (اینترنت) و بی سیم (Wi-Fi) و همچنین ارتباط با اینترنت را کنترل می کند. برای اهداف این سند، روتر بخشی از شبکه کامپیوتری شما است و دروازه بخشی از شبکه اتوماسیون خانگی شما است.

صحنه ها:

مانند گروهها، صحنه گروه با هم چند دستگاه با این حال، در حالی که گروه ها همه دستگاه ها را به طور مشابه با یکدیگر ادغام می کنند، صحنه کنترل کننده را برای ارسال دستورات مختلف به دستگاه های مختلف فعال می کند. این باعث می شود که امکانات بی حد و حصری مانند: "خاموش و روشن کردن نور و باز کردن پنجره B" "تمام لامپ های کم نور به 50٪ افزایش می یابد. این قابلیت باعث می شود صحنه ها یک بخش بسیار قدرتمند از یک شبکه اتوماسیون خانگی مدرن باشد.

کنترل کننده ثانویه:

کنترل کننده اضافی که می تواند دستگاه ها را در شبکه کنترل کند، اما نمی تواند دستگاه ها را به شبکه متصل کند، این کنترل توسط کنترل کننده اولیه انجام می شود. وقتی کنترل کننده ثانویه در شبکه گنجانده می شود، کنترل کننده اصلی، شناسه اصلی و شناسه ی گره را مشخص می کند.

سنسور:

اتوماسیون خانگی که اطلاعات را در سراسر شبکه بر اساس تغییر شرایط مانند حرکت، درجه حرارت و سطح نور ارسال می کند. به عنوان مثال یک سنسور حرکتی اطلاعات را هنگام حرکت شناسایی می کند.

دمای پایانه:

دمايي که ترموستات به آن تعلق دارد. اگر درجه حرارت اتاق در زیر این درجه حرارت قرار گیرد، ترموستات یک سیگنال (یا سوئیچ نزدیک) را برای روشن کردن سیستم گرمایشی ارسال می کند.

Slaves

یک دستگاهی است که توسط سایر دستگاه های شبکه کنترل می شود. در شبکه های Z-Wave،  slave به عنوان برده های "استاندارد" یا "مسیریابی" دسته بندی می شوند. Slave مسیریابی شامل قابلیت های پیشرفته برای مسیریابی سیگنال ها در سراسر شبکه می باشد. به طور معمول، slave  دستگاه های اعمال مانند سوئیچ ها، دیمرها و رله ها هستند.

کنترل کننده استاتیک:

یک کنترل کننده شبکه دارای مکان ثابت است. حداقل یک کنترل کننده استاتیک برای اطمینان از عملکرد شبکه قابل اعتماد در سیستم های Z-Wave توصیه می شود.

Switch

یک دستگاه کنترل بی سیم است که وضعیت روشن / خاموش نور محلی (بار) را کنترل می کند. سوئیچ قدرت را به نور از طریق کابل های اصلی استاندارد کنترل می کند و می تواند یک لولای سوئیچ، درج یا ماژول باشد.

تعویض سوئیچ:

تعویض (بی ثبات) سوئیچ ها را در موقعیت قرار می دهد. به عنوان مثال زمانی که شما سوئیچ روشن را فشار می دهید، این سوئیچ به صورت جسمی در موقعیت روشن قرار می گیرد. این سوئیچ های نور استاندارد شما را پیدا خواهد کرد که در حال حاضر در خانه شما نصب شده است.

عدم همکاری:

معنی همان Exclude - برای حذف یک دستگاه از یک شبکه بی سیم. استپس از اینکه دستگاه بی نظیر باشد، نمی تواند توسط شبکه کنترل شود، اما می تواند دوباره در هر زمان جفت شود.

Wi-Fi

شبکه بی سیم که کامپیوترها، چاپگرها و سایر دستگاه ها را قادر می سازد تا با یکدیگر و اینترنت ارتباط برقرار کنند .

Wireless Network

شبکه ای که در آن دستگاه ها با استفاده از امواج رادیویی (RF) بی سیم ارتباط برقرار می کنند. Wi-Fi، LightwaveRF، Z-Wave و ZigBee همه فن آوری های شبکه بی سیم هستند.

X10

X10 یک استاندارد صنعتی است برای انتقال سیگنال های کنترل شده بر سیم برق خانگی است. دستگاه X10 می تواند جایگزین سوئیچ نور معمولی، خروجی های اصلی و لامپ های آویز شود؛ که می تواند توسط صفحه کلید هوشمند، که راه دور رادیو و مادون قرمز کنترل می شود X10 در دهه 1970 معرفی شد و عمدتا توسط قابلیت های پیشرفته Z-Wave و LightwaveRF جایگزین شده است. اطلاعات بیشتر در بخش منابع ما موجود است.

Z-Cloud

یک کنترل کننده مرکزی مبتنی بر ابر برای شبکه های Z-Wave. این اجازه را می دهد تا شما را به راه اندازی، مدیریت و کنترل دستگاه های Z-Wave در شبکه خود بدون نیاز به کنترل مرکزی یا دروازه پیشرفته.است.اطلاعات بیشتر: www.en.z-wave.me

Z-Wave

تکنولوژی شبکه ای که تمام الکترونیک خانه شما را از یک شبکه بی سیم واحد کنترل می کند. نصب آسان بدون برنامه ریزی پیچیده و هیچ کابل جدیدی برای اجرا نیست، با این حال کنترل پیچیده شبکه شما را ارائه می دهد. هر دستگاه فعال Z-Wave (از تولید کنندگان چندگانه) می تواند به شبکه اضافه شود و بسیاری از دستگاه های غیر Z-Wave می توانند با اتصال آنها به یک ماژول جانبی Z-Wave سازگار باشند. اطلاعات بیشتر در بخش منابع ما موجود است.

ZigBee

یک تکنولوژی پیشرفته بی سیم است که به وسیله سیستم اتوماسیون خانگی و دستگاه های هوشمند ساخته شده است، که به "اینترنت اشیا" مرتبط است. دستگاه ZigBee بر اساس استاندارد IEEE 802.15 است، اما سازگاری بین محصولات تولید کنندگان محدود است. اطلاعات بیشتر در بخش منابع ما موجود است.