مسئله جذاب چگونه ازپنل های خورشیدی درآمد کسب کنیم؟

مسئله جذاب چگونه ازپنل های خورشیدی درآمد کسب کنیم؟

شما میتوانید ازانرژی خورشیدی درنیروگاه های خورشیدی وبه کمک پنل های خورشیدی کسب درآمدکنید.
آیادر روستا مستقر هستید؟
آیا روستای شما آفتاب خیز است؟
زمین بلااستفاده گسترده‌ای که انرژی خورشیدی زیادی دریافت می‌کند دارید؟
این مقاله برای شماست همراه ما باشید.
انرژی خورشیدی منبع است که تا 6 الی 7 میلیاردسال آینده ادامه دارخواهد بود پس ازآن باید به شیوه هایی بهره برداری کرد.یکی ازآن شیوه ها استفاده از انرژی خورشیدی به صورت نیروگاه های خورشیدی است که پنل های خورشیدی در ایران بیشترمورد بهره برداری قرارمیگیرند. 
    
پنل خورشیدی 

کسب درآمداز فروش برق تولیدی ازانرژی خورشیدی آن هم به صورت پنل ویادیگرنیروگاه های خورشیدی درایران موردحمایت و خریداری قرارمی گیرد.
 فروشگاه اینترنتی ارگل ارائه دهنده برخی از پنل های خورشیدی نیز هست شما میتوانید با مراجعه به لینک زیر از ما خرید نمایید.
تجهیزات انرژی خورشیدی

دراین مقاله چه می‌خوانیم؟
  • اشاره ای کوتاه به عنوان روش های بهره برداری انرژی خورشیدی
  • نرخ مصوبه دولت برای خرید برق خورشیدی
  • اشاره ای به هزینه های راه اندازی
  • بررسی ایران ازلحاظ انرژی خورشیدی
  • بررسی شهرهایی که از لحاظ اقلیمی مناسب کسب  درآمد از نیروگاه های خورشیدی هستند.
 این مقاله درسایت فروشگاهی ارگل تقدیم شما خواهدشد.تا پایان همراه ما باشید تا این مقاله را به شما ارائه کنیم.
 
فروشگاه اینترنتی ارگل
فروشگاه ارگل ارائه دهنده محصولاتی اعم از DVR ،دوربین های مداربسته،تجهیزات برق خورشیدی،خانه هوشمندودیگر کالاهای برق،الکترونیک و دیجیتال میباشد.جهت حمایت از ما سری به فروشگاه ما با زدن کلمه مورد نظر در همین پاراگراف انجام دهید.همچنین شما میتوانید به نرم افزار های حساب داری نیزدسترسی و خرید نمایید.
 

انواع روش بهره برداری از انرژی خورشیدی

  انرژی خورشیدی به روش هایی مختلفی موردبهره برداری وتولید انرژی قرارمیگیرد که به طور کلی به دودسته مستقیم وغیرمستقیم می‌باشد.
مستقیم:
به کمک پنل های خورشیدی انرژی خورشیدی تبدیل به الکتریسته می‌شود.
غیرمستقیم:
به کمک حرارت،انرژی خورشیدی درنیروگاه های حرارتی  تبدیل به الکتریسته می‌کنند.
در ایران روش مستقیم یا استفاده ازپنل های خورشیدی بیشترمورد استفاده قرار میگیرد.همچنین کسب درآمدازنیروگاه های خورشیدی وانرژی خورشیدی نیزبا همین روش انجام می‌پذیرد.

بیشتر بخوانید:
انواع روش های بهره برداری از انرژی خورشیدی

نرخ مصوبه برای تولید انرژی و کسب درآمد از نیروگاه های خورشیدی چقدر می‌باشد؟

ساتبا 
مصوبه کسب درآمد از کدام سازمان است؟
سازمان انرژی های تجدیدپذیروبهروی انرژی  برق(ساتبا) مسئول نرخ گذاری بر انرژی تجدید پذیر است.انرژی خورشیدی و نیروگاه های انرژی خورشیدی نیز تجدید پذیرمیباشند. نرخ مصوبه تعیین شده توسط وزارت ساتبا که نرخ پایه و تضمینی می‌باشدوطبق ریال برکیلووات ساعت تعریف می‌شود به شرح زیراست.
نرخ پایه دولتی
اما این نرخ ها درکنارمصرف خودتان به صرفه خواهد بودواگرمی‌خواهید به منظور تنها کسب درآمد از نیروگاه های خورشیدی احداث نماییدباید   تا زمان جبران هزینه راه اندازی صبر نمایید.
بعضا شهر های دارای اقلیم مناسب و کمبود برق  می‌توانند از انرژی خورشیدی به صورت نیروگاه های خورشیدی و به کمک پنلخورشیدی  درآمد کسب کنند و نیازخود را نیز از برق تامین نمایند.

 هزینه های راه اندازی یک نیروگاه خورشیدی چقدر می‌باشد؟

این روزها که ما دست به نگارش این متن زده ایم به دلیل خیلی ازمسائل احداث نیروگاه خورشیدی با استفاده ازپنل های خورشیدی گران به حساب می آید.
هزینه ها عمدتا در مراحل خرید وسایل بالا هستند ولی هزینه های نگهداری بسیارپایین بوده است.
برای مثال شرکتی جهت احداث یک نیروگاه خورشیدی به کمک پنل خورشیدی نرخ های زیررا طلب میکند.
  • توان تولیدی 20 کیلووات درساعت بین 175تا185 میلیون را +زمین با مساحت 200 مترمربع وپشتیبانی 10ساله و امتیاز برق 32 آمپر3 فاز و گارانتی 20 ساله پنل ها وادعا دارد با این سیستم 3.700.000 میتوان درآمد کسب کرد.
  •  توان تولیدی 10کیلووات نیز با هزینه ای 90تا 100 میلیون قابل احداث است که ادعا می‌شود میتوانید 1 میلیون 900 هزار از آن درآمد کسب کنید.
  • و احداث یک نیروگاه 50کیلو وات هزینه ای بالغ بر400 تا 420 میلیون تومان را با کسب درآمد ماهیانه 8،200،000 می‌باشد.
  • ودر نیروگاه خورشیدی 7 کیلو وات نیز هزینه تاسیس بالغ بر 70تا 80 میلیون میباشد و ادعا میشود 1.300.000 میتوان درآمد کسب کرد.
قابل توجه است که این نرخ ها بدون در نظر گرفتن پول زمین شماست واینکه ممکن است این نرخ ها در ثانیه ای بعدعوض شود.و بعضا این موارد در مدل های مختلف پنل های خورشیدی متغیراست همچنین مبلغ بیان شده در مورد کسب درآمد از پنل های خورشیدی نیز با مقدار انرژی خورشیدی میتواند متفاوت باشد.
 پنل های ایرانی نیز در بازارموجود میباشد. در ایران 6 شرکت اعم از برق ایرانیان تابان،هورساسولار و... فعال می‌باشند.
نیروگاه های خورشیدی با استفاده از پنل های خورشیدی بعد از گذز ازهزینه های اولیه تماما به شما سود خواهند داد و دلیل آن هم هزینه پایین نگهداری میباشد.
بیشتر بخوانید:
نکات طلایی نگهداری از پنل های خورشیدی
ایران ازلحاظ اقلیمی در چه شرایطی در انرژی خورشیدی قراردارد؟

 اقلیم آفتاب خیز ایران

ایران با وجود 300 روز آفتابی و متوسط 4/5تا 5/5
کیلووات ساعت بر متر مربع شرایط مناسبی برای احداث نیروگاه های خورشیدی ویا سیستم پنل‌های خورشیدی دارد.
ایران یک کشور با پتانسیل بالا در تولید انرژی خورشیدی و مستعد ایجاد نیروگاه های خورشیدی می‌باشد.وبه دلیل داشتن بیابان های زیاد است و اگر آنها را به نیروگاه های خورشیدی مجهز کنیم می‌توانیم بخش اعظم انرژی کشور را تامین نمائیم.
کشور ایران دربین 25تا45 درجه عرض شمالی که از لحاظ دریافت انرژی خورشیدی دربین دیگرکشورها رده بالایی دارد.

 شهرهای با شرایط اقلیمی مناسب کدام است؟

استان های اصفهان،یزد،خراسان جنوبی،همدان،خوزستان،فارس و... شهرهایی هستند که مستعد احداث نیروگاه های خورشیدی میباشند.بنظر میرسد که یزد با 330روز خورشیدی به نظر مناسب ترین شهر ایران برای کسب در آمد از نیروگاه های خورشیدی و پنل های خورشیدی میباشد.

پتانسیل ایران دربرابرآلمان
 جالب است بدانید که کمترین میزان تابش انرژی خورشیدی درایران ازبیشترین تابش کشورآلمان بالاتر می‌باشد.

شهرهای پیشرودرامرتولید برق خورشیدی
همدان و استان مرکزی به همراه خراسان جنوبیو...درتولید انرژی خورشیدی پیشرو می‌باشند.
جالب است بدانید که ایران با وجود این همه پتانسیل می‌تواند سرمایه گذار خارجی جذب نماید البته که قراداد هایی هم با کشور مثلسوئد ، انگلیس وآلمان منعقد شده است.

انرژی خورشیدی ایران

امید است که بتوان قیمت ها را در سطحی دید که 
قشر عادی جامعه نیز بتواند وارد عرصه انرژی های نو شوندتا نیاز خود راحداقل،تامین  نمایند ویا اصلا دست به کسب درآمد از نیروگاه های خورشیدی بزند تا بتواند درآمد انفعالی برای خود ایجاد کنند.
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرده است که ایران  یک بازار مستعد و آینده دار انرژی می‌باشد.
ایران با وجود پتانسیل بالای خود در انرژی  خورشیدی به راحتی می‌تواند بخش اعظمی از سوخت های فسیلی را از چرخه تولید انرژی‌‌  بیرون کند ایران کشوری است که درمیان انرژی خورشیدی به نوعی غرق می‌باشد.
سازمان ساتبا اعلام داشته که برنامه ریزی هایی  جهت تامین 25% برق توسط انرژی نو تا 4 سال آینده و هدف گذاری گسترش 7500مگاوات به  ظرفیت انرژی های تجدید پذیر گذاشته اند. اگر این امرگسترش یابد میتوان گفت حدود 125 هزار شغل درزمینه انرژی های نوبه صورت غیرمستقیم میتوان ایجاد کرد.

دیگرفرصت های کسب درآمد وجود دارد؟
بله اقای مصطفی رجبی سخگوی شرکت توانیروبیان  کردند که با مجوز های لازم نیروگاه ها میتوانند به استخراج بیت کوین بپردازنداین  امر در مورد نیروگاه های گازی بوده است ودرمورد مازاد انرژی تولیدی می‌باشد حال احتمال دارد که با نیروگاه خورشیدی نیز این امر میسر شود.
البته درنیروگاه های خورشیدی مازاد انرژی را میتوان ذخیره کرد اما اگر از آن صرف  نظر شود بنظرمنبع مناسبی خواهد رسید.البته برق زیادی نیاز است و چالش هایی نیز دارد اما خوب یک راه دیگرهمین می‌باشد.

چرا انرژی خورشیدی برای سرمایه گذاری مناسب است؟

بدین  دلیل که پس ازجبران هزینه احداث اولیه درآمد به صورت انفعالی میشود یعنی شما برای  آن وقت و زمان نمیگذارید.درثانیه اشتغال ایجاد خواهد شدوبه چرخه اقتصاد کشور کمک  شایانی میشود.
متشکرم لطفا مارا در شبکه های اجتمایی دنبال کنید همچنین مقالات مارا به اشتراک گذارید تا نشر علم را انجام دهیم.