معرفی بهترین سناریو،درخانه هوشمند

معرفی بهترین سناریو،درخانه هوشمند

خانه هوشمند(ساختمان هوشمند) کارایی وامنیت را به کمک سناریوها نمایان میکنند.سناریو ها در کسری از ثانیه و همزمان امکانات زیادی در smart home به شما ایجاد می‌کند.
چراخانه هوشمند؟
آیا به دنبال آسایش هستید؟
آیا درکنارآسایش طالب امنیت نیزهستید؟
آیا میخواهید درآینده زندگی کنید؟
طالب مدرن بودن هستید؟
اگر جواب شما بله است باید گفت تنها راهکاراستفاده ازخانه هوشمند است.ساختمان هوشمند ویا  BMS  میتوانددرکنارآسایش وامنیت مدیریت هوشمندانه انرژی را به شما بدهد.
سناریوها میتوانند به شما درمدیریت راحت تر خانه هوشمند (smart home) کمک بسزایی کنند.
همراه فروشگاه اینترنتی ارگل باشید تا در کنار هم موضوعاتی مانند:
سناریو چیست؟
انواع سناریوها درخانه هوشمند.
تعریف وکارایی سناریو ها در smart home
سناریو درخانه هوشمند چیست؟
 
فروشگاه اینترنتی ارگل
فروشگاه ارگل ارائه دهنده محصولاتی اعم از DVR ، دوربین های مداربسته ، تجهیزات برق خورشیدی ، خانه هوشمند ودیگر کالاهای برق،الکترونیک و دیجیتال میباشد.جهت حمایت از ما سری به فروشگاه ما با زدن کلمه مورد نظر در همین پاراگراف انجام دهید.همچنین شما میتوانید به  نرم افزار های حساب داری نیزدسترسی و خرید نمایید.

 سناریودرخانه هوشمند چیست؟

smart home 
  سناریویا Scenario یکی ازفوق العاده ترین امکانات در خانه هوشمند شما می‌باشد به طوری که کاربر درداخل ویا خارج ساختمان هوشمند تنها با فشردن یک دکمه لمسی ویا ارسال پیامک حتی از کیلومترها دورترمی‌تواند در smart home کارهای مشخصی را در یک زمان انجام دهد.
درواقع سناریو به مجموعه کارهایی که توسط یک کلیدلمسی ویا پیامک ویاحتی به کمک نرم افزار های گوشی به صورت خودکار و سلسله واردرخانه هوشمندانجام می پذیرد گفته می‌شود.
سناریو ها قبلا تعیین شده اند وآماده فرمان دادن به قطعات خانه هوشمندتان هستند.درساختمان هوشمند شما میتوانید سناریوهایی را تعیین کنید تاآسوده تر باشیددرادامه درقسمت فواید به این امراشاره خواهیم کرد.

 انواع سناریو چیست؟

 دراینجا ما مهم ترین سناریوها را در smart home نام خواهیم برد.
سناریوی ورود به خانه هوشمند
سناریوی خارج شدن از خانه
سناریوی سفردرمدت طولانی
سناریوی خواب درساختمان هوشمند
البته سناریو های دیگری مانند:
سناریوی مطالعه در ساختمان هوشمند
سناریوی حمام
سناریوی پذیرایی از مهمان
سناریوی تماشای تلویزیون و... می‌باشد.

سناریوی های خانه هوشمند
 
سناریوی ورود به خانه
طبق این سناریو شما میتوانید قبل ازورود به خانه هوشمند خود تنظیماتی،اعم از کنترل سیستم های گرمایش وسرمایش را کنترل و دما را به حد مطلوب برسانید.
 طبق این سناریو قبل ازورودبهساختمان هوشمند خود سیستم امنیتی خانه جهت ورود شما خاموش خواهد شد.
چه امکانات دیگری در این سناریو وجود دارد؟
دردیگرامکانات این سناریو حتی امکان دارید تا روشنایی مسیرعبوری ازراه پله ها یا پارکینگ را با کمک سنسور تشخیص افرادبه صورت خودکاردر smart home خاموش یا روشن کنید.درساختمان هوشمند خود اعمالی چون روشن شدن قهوه جوش ویا بالارفتن پرده هارانیز انجام دهید و یک فضای فوق العاده را قبل از دررفتن خستگی خود مهیا کنید.
 

معرفی سناریو خواب و خروج از خانه. 

سناریوی خواب:

سناریوی خواب در خانه هوشمند 

با خیال آسوده در smart home به خواب روید.
در سناریو ی خواب یا sleep mode تمامی چراغ های خانه هوشمند خاموش یا کم نور میشوند و تنها چراغ محل خوابتان روشن می‌شوند وهمچنین درمسیرنیزلامپ ها برای زمین نخوردن شما اماده روشن شدن هستند.امنیت نیز درزمان خواب شما از طریق سیستم های امنیتی و نظارتی بربازشدن درب پارکینگ ویا درب ورودی درساختمان هوشمند  مهیا است.
 البته شما می‌توانید همه این کارهارا در رختخواب به کمک یک دکمه لمسی و سناریوی خواب انجام دهید.
 
سناریوی خروج ازخانه (exit home)
 حتما برایتان پیش آمده از خانه بیرون رویدو درمسیر یادتان بیاید اتو و قهوه ساز روشن است؟
خوب خبر خوب این است که در ساختمان هوشمند  این موضوع تنها یک رویاست.طبق سناریوی طراحی شده خانه هوشمند جهت بیرون رفتن کوتاه مدت تمامی وسایل به حالت صرفه جویی خواهند رفت و تمامی چراغ ها خاموش و پرده ها بسته خواهند شد و حتی نگران فراموشی خود نیز نباشید چرا که قهوه ساز و اتو از راه دورمیتوانند خاموش شوند.
 البته شاید کارتان طول بکشد تکلیف گل های زینتی شما چیست؟
شما میتوانید یک مسیرروشنایی را برای گل های عزیز خود در smart home  درنظر بگیرید ودما را در حالت مطلوب خود قراردهید.وجالب است بدانید حتی میتوانید برای امنیت خانه هوشمند خود شبیه سازی انجام دهید که مثلا در خانه حضورداریدویا از گزارش های امنیتی باز بسته بودن درب و پنجره و سیستم دوربین هم در ساختمان هوشمند استفاده کنید.
 فوق العاده نیست؟

خانه هوشمند

سناریوی سفر

در سناریو ی سفر ویا travel mode تنها با فشردن کلید لمسی خانه هوشمند تمامی شیر های گازوآب را میبندد تمام وسایل خانه به جز فریزر را خاموش میکندسیستم های امنیتی ساختمان هوشمند شما مانند اعلام سرقت اطفا و اعلام حریق و دوربین های مدار بسته فعال میشودوهمچنین درب ها قفل خواهد شد.
Smart home شما یاور امنیت شما در وقت نبود هم خواهد بود و بودن شما را شبیه سازی خواهد کرد.
برای مثال چراغ ها به طور تصادفی روشن می‌شوند تلویزیون روشن می‌شود ویا سیستم صوتی شما بکارمی افتد.
سناریوی مطالعه نیز در خانه هوشمند میتواند دما و نوررا برای مطالعه آماده کندیا سیستم صوتی را خاموش کند.ساختمان هوشمند حتی زمان حمام رفتن هم میتواند کمکتان کند و حمام را برای ورود شما اماده کند همچنین یک تلویزیون هم دارید...مهمان هایتان را شگفت زده کنید وبه سلیقه آنها نور و دما را تغییر دهید و تبدیل به یک دستورهمیشگی درسیستم  smart home ذخیره کنید. 
بیشتر بخوانید: 
 بررسی و راهنمایی کامل  Walabot DIY
سوالی که شاید مطرح شود این است که تفاوت میان سناریوی سفروخروج از خانه چیست.
درسناریوی سفرخانه هوشمند تمامی شیر های گاز و آب و سیستم برق رسانی را قطع خواهد کرد و سیستم های امنیتی را در smart home  فعال میکنداما در سناریوی خارج شدن از خانه تنها سیستم های روشنایی و وسایل اضافه خاموش خواهد شدو صرفه جویی اتفاق می افتدونه خاموشی کل تجهیزات و دراین حالت ساختمان هوشمند شما بی درنگ منتظربرگشت و آماده تامین آسایش شما است.
فوایداستفاده ازسناریو ها چیست؟
خانه هوشمند پیام آورآسودگی خیال+امنیت+کمترین زحمت است.
با توصیف ومطرح کردن چگونگی عمل کردن هر یک از سناریوها در یک خانه هوشمند به راحتی میتوان درک کرد که دلیل شعارآسودگی همین می‌باشد.

ساختمان هوشمند

درواقع ساختمان هوشمند ویا smart
home هدف دارد تا کارهای کنترلی خانه را به نحوه انجام دهد که علاوه بر آسودگی خاطر و امنیت کمترین کار توسط انسان انجام شود.همچنین استفاده بهینه ازهرقطعه باعث افزایش طول عمرقطعات خواهد شد.
انرژی مسئله مهم است و بشربه دنبال استفاده بهینه ازآن است و یک منبع مصرف کننده انرژی نیز ساکنین مساکن هستند خوب طبیعتا خانه هوشمند بایدکمترین انرژی را به کمک سناریو ها و دیگر امکانات به بار آورد تا مورد توجه جهانیان قرار گیرد.
سناریوها دلیل آسایش وامنیت درکنارراحتی شما هستند.
بسیار متشکرم تا انتها مقاله را خواندید.
شما دیگر مقالات مارا با عنوان های زیر بخوانید.