بررسی کامل فناوری فوق العاده بلاک چین (Blockchain)+ویدیو|ارگل

بررسی کامل فناوری فوق العاده بلاک چین (Blockchain)+ویدیو|ارگل

فناوری بلاک چین امنیت و پایداری را به ارمغان آورده است ویک پایگاه غیر متمرکز برای داده های کاربران است.همچنین  Blockchain می‌تواند واسطه هارا از بین ببرد.

فناوری بلاک‌چین چیست؟ 

فناوری بلاک چین در واقع یک پایگاه داده ویا یک دفتر مرکزی نگهداری از داده های کامپیوتری می‌باشد اما تنها تفاوت Blockchain بایک دفتر این است که این اطلاعات به صورت غیرمتمرکز ویا به عبارت دیگر به صورت پراکنده موجود دربستر شبکه می‌باشند.پس بستری برروی شبکه که به صورت غیر متمرکز اطلاعات را در بستر شبکه به کاربران نشان میدهد و یک دفتر مجازی می‌باشد.
منظور از داده ها برای مثال همان اطلاعات و سوابق مالی اعتباری،تراکنش ها،سندهای ماکیت،قراردادها ویا هرنوع اطلاعات دیگر می‌باشد.
حال این داده ها در بستر بلاک‌چین متن باز خواهد بود و دسترسی به آن برای همه کاربران مهیا می‌باشد اما تغییر و هک آن غیرممکن خواهد بودهمچنین Blockchain قدرت اطلاعات را از دولت ها و گروه های خاص خواهد گرفت و همچنین هرنوع تغییر در داده ها و اطلاعات به تمامی کاربران نشان داده خواهد شد.
فناوری بلاک‌چین با ارز های دیجیتال بیت‌کوین به جهان معرفی شده است اماباید بدانیم که فناوری  Blockchain کاربردهای گسترده و زیادی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد. 
توجه شما را به کلیپ زیر جلب می‌نماییم که موارد زیر را مورد بررسی قرار میدهد.
  1. بلاک چین چیست؟
  2. فواید بلاک چین کدام است.
 
 
 
 
 
 
همانطور که در فیلم مشاهده کردید مهم ترین ویژگی های بلاک‌چین مواردی مانند:

فواید بلاک چین چیست؟ 

  1. دسترسی و مشاهده تمامی تغییرات توسط کاربران
  2. غیرقابل هک و سوء استفاده
  3. نبودقدرت و تسلط اطلاعاتی در بین افراد ویا دولت ها
  4. وجود شفافیت دراطلاعات
  5. Blockchain ضریب دسترسی بالای داده ها در فناوری
همانطور که درقسمت قبلی بیان شد بلاک چین درواقع به وجود آمده است تا توسط کاربران اداره شود و واسطه هارا از بین ببرد زمانی که یک بیت اطلاعاتی وارد Blockchain میشود ازخود یک تاریخچه بجا خواهد گذاشت که این تاریخچه باالگو رمز نگاری خواهد شدو همچنین یک هش ویا وجه تشخیص خواهد شاخت که با تغییر دیتا های درون بلاک این هش نیز تغییر خواهد کردو دیگر بلاک ها نیرنامعتبر خواهد شد.
درادامه به مفاهیم بیشتری از Blockchain خواهیم پرداخت همراه ما باشید.

مفهوم لغوی Blockchain چیست؟ 

درمعنوی لغوی Blockchain باید به ترکیب دو کلمه BLOCK به معنی بلوک و chain به معنی زنجیره توجه نماییم.حال این مفاهیم به معنی این است که ما بلوک های اطلاعاتی داریم که به هم دیگر متصل هستندواین اتصال به همراه بلوک هایی با هش های مختص و منحصر به فرد به هم دیگر متصل خواهدبود و به دین معنی میباشد که با تغییر یک بلوک اطلاعاتی دربلاک چین دیگر بلوک ها نیر نامعتبر خواهند شد چرا که هش قبلی بلاک از بین رفته است.همچنین مقاله ای در زمینه فناوری های استفاده از انرژی خورشیدی با عنوان بررسی کامل فناوری ومزایای استفاده ازانرژی خورشیدی+ویدیو آماده مطالعه میباشد.
منظور ار هش چیست؟
هش درمقیاس انسانی ما به معنی کد ملی می‎‌‌باشد واین کد منحصر به فردمی‌باشد.
تاریخچه بلاک چین به سال 1991 برمیگردد که گروهی از دانشمندان برای عدم دستکاری تاریخ ها آن را مطرح و به وجود آوردند اما اصل معروفیت Blockchain درسال 2005 و توسط ناکاموتوساتوشی با بیت کوین می‌باشد.
جهت درک بهتر هش و مفهوم بلاک به کلیپ زیر توجه نمایید.
 
 
 
 

کاربرد های بلاک چین چیست؟

اولین کاربردی که ما در این روزها ازآن شنیده ایم بیت‌کوین می‌باشد بیت کوین درواقع یک ارز دیجیتال و مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است اما این اشتباه که بیت کوین خود  Blockchain ازذهن خود دور سازید.
بلاک چین کاربرد های دیگری مانند:
ارزدیجیتال
بورس
قرارداد های تحت عنوان قرآرداد های هوشمند
اینترنت اشیاء ثبت و نگهداری سوابق و تاریهخچه ها
دربانک ها
درصنایع کشاورزی و... کاربرد دارد.اما مهم ترین آن درحال حاظر ارز دیجیتال می‌باشد.
Blockchain چه مشکلاتی را برطرف میکند؟
بنظر میرسه علاوه برگفته های کلیپ این قسمت برداشته شدن واسطه یعنی بانک ها در معاملات مالی و همچنین نبود اطلاعات در دست یک سازمان یا دولت یا یک شخص مشکلاتی است که بلاک چین آن را حل خواهد کردو همچنین  Blockchain به راحتی شفافیت را برقرار میسازدو دیگر مشکلاتی مثل امنیت سرور ها و دیگر مسائل پیش نخواهد امد درسوی دیگر عدم هکینگ اطلاعات را میتوان بزرگترین مزیت این فناوری نام برد.
 بلاک چین باعث برقراری اعتماد در فضای دیجیتال خواهد شدو همچنین در بلاک چین می‌توانند جلوی تقلب و فساد را در بخش اسناد بگیرد و همچنین قانون کپی رایت را قوی تر اجرا و از حقوق مولفان دفاع نماید.
درکلیپ زیر کاربرد بلاک چین و همچنین تفاوت میان بین کوین Blockchain ومشکلاتی که میتوان با این فناوری حل کرد نشان داده خواهد شد بیان میکنند.
 
 
 
مزایای بیشتر فناوری بلاک چین به روایت تصویر 
درتصویر زیر فواید بلاک چین را مشاهده خواهید کرد.
 
بلاک چین 
 
بلاک چین انقلابی در جهان درآینده نچندان دور به وجود خواهد اورد به طوری که از کسب و کارتا سیستم دولت ازآن بهره خواهند برد و شکل و شمایل بانک هارا عوض ویا به طور کلی از بین خواهد بردچرا که تمامی خصوصیات یک بانک را داراست ولی کارمزد دریافت نخواهد کرد و در معاملات دخل و تصرفی ندارد.