آیا سهام خورشیدی شرکت First Solar بخریم ؟

آیا سهام خورشیدی شرکت First Solar بخریم ؟

آیا سهام خورشیدی شرکت First Solar بخریم ؟

 
صنعت خورشیدی در سراسر جهان به رشد خود ادامه می دهد ، با این حال شرکت های خورشیدی همچنان تلاش می کنند تا سود مداوم کسب کنند. امسال ، درست به نظر می رسد که ثبات در صنعت وجود دارد ، تاسیسات جدید و تقاضای انرژی به طور کلی توسط COVID-19 مختل شده است.
علی رغم تأثیر بالقوه ، First Solar (NASDAQ: FSLR) با داشتن ترازنامه و عملیات قابل اعتماد سودآور یکی از رهبران این صنعت است. اما آیا این یک سهام عالی برای خرید است ، یا راه های بهتری برای بازی دراز مدت انرژی خورشیدی وجود دارد؟
 

اولین فعالیت اصلی خورشیدی


تولید پانل خورشیدی در طی یک دهه گذشته برای اکثر شرکت ها تجارت بزرگی نبوده است ، اما First Solar موفق شده است این تجارت را به یک تجارت سودآور تبدیل کند. این شرکت میلیاردها درآمد کسب می کند و می بینید که پس از چند سال گرفتن برخی از تولیدات آفلاین برای به روزرسانی تسهیلات ، دوباره تولید سود می کند. در سال 2020 پیش بینی می شد که این شرکت بین 3.25 دلار و 3.75 دلار در هر سهم درآمد قبل از این همهگیری را تجربه کند ، زیرا حتی تولید بیشتر از طریق اینترنت انجام می شود.
FSLR Revenue (TTM) Chart
در ابتدای فعالیت های اصلی ، First Solar قصد دارد در حدود 1000 مگاوات (MW) در سال در پروژه های خورشیدی در مقیاس مطلوب توسعه دهد. اینها دیگر تجارت اصلی شرکت نیستند زیرا ارزش آنها می تواند بی ثبات باشد ، اما این پایه و اساس تقاضا را برای پیشرفت ایجاد می کند.
در یک سطح اساسی ، First Solar دارای عملیات ساخت محکم است و اکنون 1.5 میلیارد دلار پول در ترازنامه برای بازپرداخت آن دارد. اما ممکن است این شرکت در طولانی مدت بهترین انرژی در خورشیدی را نداشته باشد.
 

کالای انرژی خورشیدی

آنچه در انرژی خورشیدی طی یک دهه گذشته تغییر کرده است جایی است که تمایز در صنعت نهفته است. اول خورشیدی برنده شد زیرا هزینه های آن پایین تر از رقبا بود. امروزه هزینه های آن با بیشتر تولید کنندگان خورشیدی کالا یکسان است و پنل های آن بسته به مدل می توانند کارایی کمتری داشته باشند. این قیمت و حاشیه ای را به First Solar که 10 یا 15 سال پیش وجود نداشت ، فشار می آورد. و این به وخامت مداوم حاشیه های شرکت منجر شده است.
FSLR Gross Profit Margin Chart
First Solar با افزایش تولید ، حاشیه سقوط را جبران کرده است ، اما مشخص است که سودآوری که شرکت از آن برخوردار است  به اندازه ایی نیست که سرمایه گذاران امیدوار نگه دارد.
 

آیا سهام خورشیدی شرکت First Solar بخریم ؟

در بورس انرژی های تجدید پذیر ، فکر می کنم ارزش بلند مدت در شرکت هایی که صاحب فناوری متمایز هستند یا در مقیاس مستقر می شوند که هیچ شرکتی دیگر نتواند با آن مطابقت داشته باشد. سرب اول فناوری خورشیدی تبخیر شده است ، و اکنون ممکن است در پشت رقبای کالایی با مقیاس تولید بیشتر باشد. علاوه بر این ، بیشتر بخش های دیگر تجارت خود را فروخته یا تعطیل کرده است تا تمرکز خود را روی تولید بگذارد.
ممکن است First Solar بهترین ترازنامه را در صنعت داشته باشد ، اما این سهام موجود نیست که امروز به آن پرش می کنم - فکر می کنم بهترین روزهای آن در گذشته است.
 

سهم برتر با پتانسیل رشد عظیم

سرمایه گذاران زرنگ مانند شما نمی خواهید این فرصت به موقع را از دست بدهند ...

این شانس شما است که دقیقاً بدانید آنچه باعث شده است تحلیلگر Motley Fool UK در مورد این تجارت آنلاین "بازی خالص" تحلیل داشته باشد(بله ، علی رغم همه گیر بودن)!
این شرکت نه تنها از موقعیت برتر بازار برخوردار است ...
اما مدل کسب و کار بسیار مقرون به صرفه و سرمایه دار آن ، پیش از این در ارائه فروش بالا به طور مداوم ، حیرت انگیز حاشیه نزدیک به 70 درصد و افزایش بازده سهامداران به آن کمک کرده است ... در حقیقت ، در سال 2019 آن را با ارزش 150 میلیون پوندی به سهامداران در سود سهام و خرید بازگرداند!
و در اینجا قسمت بسیار هیجان انگیز است ...
در حالی که COVID-19 ممکن است کمپانی منحنی را پرت کند ، اما مدیریت سریع عمل کرده است تا اطمینان حاصل کند که این کسب و کار نیز در جای خود قرار گرفته است ، زیرا می تواند دوره فعلی عدم اطمینان را پشت سر بگذارد ... در حقیقت ، تحلیلگر معتقد است که باید دوباره بیدار شود. ، به محض از سرگیری فعالیت اقتصادی عادی.
به همین دلیل فکر می کنیم اکنون می تواند زمان مناسبی برای شما باشد که بتوانید سهام خود را در این تجارت استثنایی شروع کنید - به ویژه با توجه به اینکه سهام در یک ارزیابی نسبتا کم ارزش برای سال تا مارس 2021 معامله می کنند.
منبع : fool.com
 

مقالات پیشنهادی: