خدمات وامکاناتی که بدون خانه هوشمندهرگزوجودنداشت.

خدمات وامکاناتی که بدون خانه هوشمندهرگزوجودنداشت.

خانه های هوشمند ویا ساختمان هوشمند که سیستم مدیریت BMS نیزمعرفی می‌شود باخود امکاناتی را به همراه آورده است که هرگز می‌توانست وجود نداشته باشد .
در فیلم زیر میتوانیدبرخی امکانات خانه هوشمند را ببینید. 

 
خانه های هوشمند ویا سیستم مدیریت BMS ،در نسل بعدی ویا درآینده ی نزدیک شاهدظهور آن خواهیم بود. ساختمان هوشمند مزایای زیادی نسبت به نسل قبل مسکن مردم دارد واین فواید درصورتی که ازلحاظ اقتصادی به صرفه شود حتما جای خود را درمیان مردم بازخواهد کرد.

دراین مقاله چه میخوانیم؟

 تمامی امکانات یک خانه هوشمند را در صورت سرمایه گذاری وایجاد سیستم هوشمند BMS را درکنار هم بررسی خواهیم کرد.
همراه ما درفروشگاه ارگل باشید تااین مطلب را تقدیم حضورگرمتان کنیم.
 
فروشگاه اینترنتی ارگل
فروشگاه ارگل ارائه دهنده محصولاتی اعم از DVR ،دوربین های مداربسته،تجهیزات برق خورشیدی،خانه هوشمندودیگر کالاهای برق،الکترونیک و دیجیتال میباشد.جهت حمایت از ما سری به فروشگاه ما با زدن کلمه مورد نظر در همین پاراگراف انجام دهید.همچنین شما میتوانید به نرم افزار های حساب داری نیزدسترسی و خرید نمایید.
 

هدف و دلیل به
کارآمدن خانه های هوشمند تنها و تنها به بارآوردن خانه ای منحصربه فرد و نوگرا در کنار ایجاد امنیت و صرفه جویی در مصرف انرژی می‌باشد.
این خانه نوگرا و مدرن به همراه خود امکاناتی اعم از:
  • کنترل روشنایی
  • کنترل دما
  • سیستم امنیتی و نظارت تصویری
  • کنترل سیستم صوتی وتصویری
  • سیستم دربازکن و کنترل تردد
  • سیستم قطع اظطراری آب و گاز
  • سیستم کنترل پرده 

BMS

با توجه به این امکانات میتوانید حدس بزنید که صحبت از یکپارچه سازی چندین
سیستم وکارکردن موازی این سیستم ها در یک خانه هوشمند می‌باشد بدیهی است که باید یک کنترلر قدرتمند درسیستم BMS به همراه یک ارتباط دهنده و تعدادی پروتکل دقیق ایجاد نمودتا ساختمان هوشمند شما به درستی کار کند. حال به بررسی هریک از امکانات ساختمان هوشمند می‌پردازیم.

کنترل روشنایی:

 تقریبا حدود 30% ازمصرف برق تمام خانه های مسکونی از طریق روشنایی منزل می‌باشد.اما بعضا این چراغ هابیهوده وبدون استفاده روشن مانده اند وبخشی از فیش شما را بدون فایده پرخواهندکرد.خوب دریک خانه هوشمند به کمک سنسور های تشخیص افراد و یا تشخیص شدت نوربه بهینه سازی روشنایی منزل می‌پردازد.
در یک
سیستم BMS وساختمان هوشمند به صورت های زیر نور مدیریت می‌شود.
  • روشنایی ویا تعیین روشن ویا خاموش بودن لامپ توسط حضور شخص انجام می‌شود.
  • زمانی که به نور کمتری از لامپ احتیاج دارید میتوانید در یک خانه هوشمند توسط دیمرشدت نوررا خودتان تعیین کنید.
از دیگرامکان خانه های هوشمند قابلیت تغییر رنگ چراغ ها می‌باشد وشما میتوانید فضای مورد نیاز مثلا یک شام رمانتیک را دعوت به صحنه کنید.
تمامی موارد بالا را میتوانید دربرنامه مخصوص،صفحه کلیدویاریموت وحتی ازطریق اینترنت دریک سیستم BMS تحت نظارت وکنترل درآورید.

 کنترل دما خانه های هوشمند.

دیگرمنبع اتلاف انرژی در یک خانه مسکونی وسایل گرمایشی ویا سرمایشی است این مشکل در خانه های هوشمند رویا می‌باشد.اما مشکل ازکجاست؟مشکل ازجایی شروع خواهد شد که شما باعجله ازخانه به بیرون بروید ویا ناخواسته در یا پنجره را باز بگذارید ویا شما اصلاکنترلی برروی دما خانه هایتان دارید؟ امادریک ساختمان هوشمندبه کمک تشخیص حضور فرد در خانه یا کنترل دما و رطوبت حتی تشخیص باز یا بسته بودن در و پنجره،سیستم گرمایش و سرمایش به کمک سیستم مدیریت هوشمند BMS موردپایش و مدیریت قرار میگرد تا در بهینه سازی انرژی را ممکن سازد.

سیستم امنیت و نظارت تصویری 

چه کسی علاقه دارد خانه اش در زمان تعطیلات عید مورد دزدی قرار گیرد؟
خوب ویژگی بارز یک سیستم امنیتی تصویری این میباشد که شما میتوانید زمانی که در خانه هوشمند خودحضورندارید مراقب آن باشید حتی با وجود کیلومترها فاصله حتی شما میتوانیدافرادی که زنگ ایفون شمارا میفشارند دیده ودر را برایشان بازکنید. 
زمانی که عزم را برای سفر کردن جزم می‌کنید میتوانید ساختمان هوشمند خود را ازحضور نداشتن در طولانی مدت اطلاع سازید...آن هم تنها با فعال کردن سناریوی سفر با فعال کردن این سناریو تمامی سیستم ها اعم ازاعلام و اطفای حریق،سیستم اعلام سرقت به کمک سیستم BMS آگاه و هوشمندتان فعال خواهند شد.
پنچره ها،پرده ها،درمنزل،شیرهای آب و گاز همچنین سیستم برق شما خاموش خواهدشد البته در ساختمان هوشمندتان نگران یخچال وموادغذایی خود نباشید.

بیشتر بخوانید:

معرفی بهترین سناریو درخانه هوشمند


SMART HOME
 
سیستم کنترلی صوتی و تصویری
دریک خانه هوشمند شما قابلیت داشتن سینمای حرفه ای در خانه را دارید بدین گونه که می‌توانید توسط گوشی همراه خود و به کمک سناریو هایی سینمای خانگی خود را فعال کنید نوراتاق را برای مثال 80% کاهش دهید ویک موزیک آرامش بخش را به راه بیندازید.
 می‌توانید با استفاده ازسیستم صوتی در
خانه هوشمند خود،دراتاق هاموزیک های مختلف بگذاریدوجالب ترازهمه اینها می‌توانید برای صحنه سازی زمانی که در خانه حضور ندارید برای دور کردن سارقین ازراه دورتمامی این تغییرات را ایجاد کنید.
 در ساختمان هوشمند خبری از چندکنترل و گشتن به دنبال آن ها نیست...
  
دیگر امکان خانه های هوشمند نیزکنترل پرده می باشد.
پرده های هوشمند میتوانند نور روز را تشخیص داده و کنار روند تا نور طبیعی وارد شود ویا در شب می‌توانند که کل پنجره رابپوشانید.با استفاده از این سیستم می‌توانیم نور و دمای را کنترل کنیم تا در نهایت بتوانیم انرژی را بهینه کنیم درساختمان هوشمند شما،پرده های هوشمند میتوانندحدود 9 تا 32 درصد باعث کاهش مصرف انرژی بشوند.
ترکیب بین پرده های هوشمند که تشخیص بودن نوربه مقدار مناسب را میدهند(شب یا روز) به همراه یک سنسورتشخیص شدت نورمیتوانند به حالت مطلوبی نور را کنترل کنند و وقتی نور روز وارد ساختمان هوشمندشما شود سنسور برخی ازلامپ های اضافه را خاموش خواهدکرد.
تمامی امکانات درون یک خانه هوشمند ویا سیستم BMS میتوانند آسودگی را به همراه امنیت خاطر و ویژگی های منحصر به فرد را در پی داشته باشند اما ازآنجا که این نوع سیستم خارجی میباشد فعلا در ایران برای مردم عادی به صرفه نخواهد بود.

سیستم قطع اظطراری آب و گاز
یکی از عوامل تخریب کننده خانه های مسکونی نشت آب و گاز میباشد حال باتوجه به این امر در خانه هوشمند سنسور هایی جهت تشخیص نشست وجود داردهمچنین با وجود شیر های برقی میتوان از راه دورآنها را قطع ویا وصل کرد.

 کنترل تردد و در بازکن
شما میتوانید با آیفون های حافظه دارکسانی که در زمان نبود شما زنگ را فشرده اند را ببینید اما فکر کرده اید حتی میتوانید در خانه هوشمند خود علاوه بر دیدن چهره در را نیز از راه دور باز کنید؟علاوه بر این میتوانید سیستم دوربین های مدار بسته را در ساختمان هوشمند از راه دور مورد مشاهده قرار دهید و در صورت مشکل با یک دکمه و ارسال پیامک سیستم مدیریت هوشمند BMS شما میتواند صدای آژیر ضد سرقت یا تماس با پلیس را برای شما انجام دهد

خانه هوشمند تجلی آینده

بار ها گفته شده است که خانه هوشمند تجلی آینده ای مدرن میباشد و حالا با وجود خواندن امکانات آن حتما متوجه این عرض بنده شده اید درست است؟ 
 بسیار متشکرم بابت خواندن متن تا انتها همچنین شما میتوانید دیگر مقالات باعنوان هایی اعم از:
 

چگونه و چه زمانی دوربین مداربسته اختراع شد؟